Reklam
Reklam
Reklam
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI
Reklam

İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI

Karaman İl Genel Meclis Başkanı Adem Kapar, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajında;

15 Temmuz 2019 - 13:14

İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI ADEM KAPAR; “TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET YAŞAYACAKTIR”

“15 Temmuz ülke tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış bir grup asker görünümlü hain, Anayasal düzeni askıya alarak yönetime el koyma girişiminde bulunmuşlardır. Hatta bu hainler Milletin Meclisi Türkiye Büyük Millet Meclisini bombalamışlardır.

Cumhurbaşkanımızın çağrıları ve Aziz milletimizin feraset, cesaret ve kararlılığıyla bu girişim boşa çıkartılmıştır. Bu milli direniş esnasında çoğunluğu sivil vatandaşımız olmak üzere 249 asker ve polisimiz şehit olmuş, 2 bin 712 vatandaşımız ise yaralanmıştır.
15 Temmuz’da vatan, demokrasi ve bağımsızlık uğruna mücadele veren kahraman insanımız asırlar öncesinde olduğu gibi yine aynı kararlılıkla yaşadığı toprakları ve şanlı tarihini korumanın, istikbalinin yegâne unsuru olduğunu tüm dünyaya haykırmıştır.
Darbe sırasında basın kuruluşlarımız ve siyasi parti temsilcilerimiz de tercihini darbecilerden yana değil demokrasiden ve milletimizden yana kullanmışlardır. 7’den 70’e tek yürek olan Aziz Milletimiz, ülkemizin artık darbelere geçit vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiş, halkın tercihini görmezden gelenlere unutamayacakları bir ders vermiştir.
Tarihimizin en karanlık hadiselerinden biri olan 15 Temmuz 2016 darbe kalkışması ve işgal girişimi, milletimizin verdiği destansı mücadele neticesinde parlak bir zafere ve aydınlığa dönüşmüştür. 

İnanıyorum ki, “MİLLETİMİZİN BU DESTANSI BİRLİKTELİĞİ DEVAM ETTİĞİ SÜRECE, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET YAŞAYACAKTIR.”

Darbeye karşı canını ortaya koyarak, tarihe adını bir kez daha altın harflerle yazdıran, Bu yüce millet 15 Temmuzdaki hain saldırıyı hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacaktır.
Cennetmekân şehitlerimizi ve onların öncülüğünde yazılan 15 Temmuz destanını asla unutmayacak ve unutturmayacağız. 15 Temmuz'un her yıl dönümünde yâd edecek, kahramanlıklarını nesilden nesile gururla aktaracağız. Bu toprakları vatan kılan tüm şehit ve gazilerimizi bir kere daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor ve Aziz Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum.” Dedi.


 

Bu haber 507 defa okunmuştur.