• BIST 78.844
  • Altın 125,412
  • Dolar 3,0876
  • Euro 3,3575
  • Karaman 10 °C
  • Konya 5 °C
  • Ankara 1 °C
  • Antalya 19 °C
  • İçel 18 °C

İdam İstiyorum!

Osman BURÇAK

Ülkeye ve bayrağa sadakat üzerine verdiğimiz sözler ve o sözleri tutmak için ödemeye hazır olduğumuz bedeller vardı, ödedik. “Ya yolu açın, ya a ölün” dediler, bir adım geri atmadık. Var olma savaşının sonucundan, en büyük çatışmalardan çıktık. 

Belli oldu ki bugün ve gelecekte, hayatını bu ülkeye adamaya hazır milyonlar var.

Bizi uyandırdılar.

Düne kadar pek çok konuyu umursamayan insanlardık. Şimdi onların ihanetleri sayesinde vatanın bir çakıl taşına bile duyarlıyız artık.

Birileri, hazırladıkları darbe isimli kanlı gösteriyi izlemek istedi. Onlara beklemedikleri ama hak ettikleri cevabı verdik.

Eğer çok istedikleri o darbe girişimi başarılı olsaydı, sabahın ilk ışıkları bizi beyaz bir kefen gibi saracaktı. Belki pek çoğumuz şuan sessiz ve nefessiz kalacaktık.

Allah’a hamdolsun ki, bugüne dek farkında olmadığımız bir kuvvetle istikbalimize tutunduk. Eli kanlı katilleri, “Buraya kadar geldiniz, ama bundan sonrasını göremeyecek, bizi geçemeyeceksiniz” diye haykırdık.

Bu hakikat gelecekte bir efsaneye dönüşecek. Gelecek nesiller bu günleri ibret alarak ülkesine sahip çıkacak.  Tıpkı bu günkü neslin Çanakkale’deki ecdadını örnek alarak ülkesine sahip çıktığı gibi.

Şunu kabul edelim.  Fetullah Gülen isimli teröristin gücü göründüğünden, amacı açık ettiğinden çok daha fazlaymış. Herkesi ihanet yeteneklerine ve tabi ki ihtiyaçlarına göre dağıtmış….

Ve şunu da kabul edelim ki henüz ülkenin başına musallat olmaktan vazgeçilmiş değil. En küçük bir boşlukta yaşadığımız darbeyi yeni darbeler takip edecek, gecenin gündüzü takip ettiği gibi…. Sadece daha uygun bir zemin ve fırsatın çıkmasını bekliyor haşhaşi ordusu…. Sizi temin ederim ki o zemini ve fırsatı bulduklarında diyarı boydan boya kana bulamaktan çekinmeyecekler.

Artık yaşadıklarımızı affetmeyecek ve unutmayacak kadar acı ve keder yüklüyüz. Bu nedenledir ki, tüm meydanlardan yılların yankılanan feryadıyla “İdam isteriz” diye haykırıyoruz.

250 vatan evladı suçsuz günahsız yere katledildi. 250 mezar kazdık hem toprağa, hem yüreğimize…. Onların kanı yerde kalmasın istiyoruz.

Bundan böyle ayaklanan her adamın korkmak için geçerli sebepleri olsun istiyoruz. Artık konuşmamız gereken yeni ihanet hikayeleri olmasın istiyoruz. Bu tip insanlar bin kez ölse yine de hak ettiği cezayı almış olmaz, kabul ama meselenin bir de ibreti alem boyutu var.

Tarih bize defalarca göstermiştir ki, sen ihaneti boğmazsan, ihanet seni eninde sonunda tekrar bulur ve boğar. Meydanlardaki “İDAM İSTERİZ” gürültüsünün nedeni bu endişe! Bir otoriter sesin bu acı gürültüyü bastırması gerekir. O sesin sahibi R.Tayyip Erdoğan’dır.

Sayın Cumhurbaşkanı bu isyana İdam kararı meclisten çıkarsa ben onaylarım sözleriyle karşılık veriyor.

Sayın Cumhurbaşkanım…..

Bu güne dek sizin yükünüz millet, milletin yükü siz oldunuz. Girdiğiniz her savaşta size inanarak yanınızda durduk.  Siz “ Sokaklara çıkın” dediğiniz andan itibaren mancınıklardan fırlayan birer kaya parçası gibi zalimlerin üzerine yağdık.

 “Öleceksek adam gibi ölelim” dediniz diye yüzlerce vatan evladı adam gibi ölüme yürüdü.

Madem bu darbeyi millet önledi, o zaman bu katil sürüsüyle ilgili hükmü vermek de millete ve milletin Reisi’ne düşer.

Devlet 14 yıldır sizin iki dudağınızın arasından çıkan sözlerle şekil aldı. Çözüm sürecini siz başlattınız, gördüğünüz lüzum üzer yine siz sonlandırdınız. Dokunulmazlıklar kalksın dediniz, Meclis kaldırdı. Hayati bütün yasalarda sizin iziniz var.

Siz millete rağman siyaset yapanlardan olmadınız. Millet neyi istiyorsa onu yaparak bu günlere geldiniz.

İdam kararının çıkması için Meclise milyonların beklediği talimatı verin.  Allah rızası için…

Bir takım felaket tellalcılarının İdam kararı çıkarsa batı ne der, Amerika ne der dediklerine bakmayın. Rahmetli Erbakan Hocanın Söylemiyle “Bana ne Amerika’dan, Bana ne Amerika’dan”…..

Kendi vatandaşlarına kurşun sıkan, Kendi ülkesinin Meclisini bombalayan, kendi ülkesinin polisini şehit eden darbecilerin dinlenme tesislerini andıran cezaevlerinde benim paramla göbek büyütmesini istemiyorum, istemiyoruz.

İdam istiyorum, İdam istiyoruz !

Selam ve Dua ile

Bu yazı toplam 8262 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim