Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
İçişleri Bakanı Karaman’ Geldi
Reklam

İçişleri Bakanı Karaman' Geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Karaman'a ziyarete geldi.

19 Mart 2017 - 15:47
Reklam

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün itibariyle saat: 10.30 sıralarında Karaman'a teşrif etti.

Bakan Soylu, ilk etapta POMEM(Polis Meslek Eğitim Merkezi) öğrencilerinin mezuniyet törenine katıldı.

Mezuniyet törenine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karaman Valisi Süleyman Tapsız, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, Ak Parti Karaman Milletvekili, Tarım Orman ve Köy İşeleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, Ak Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan katıldı.

Törende konuşan İçişleri Bakanı Soylu;

"Kıymetli gençler, bütün bu anlattıklarım sizlerin görev ve sorumluluklarının sadece bir bölümüdür. Daha trafikten, asayişten, bu milletin can ve mal güvenliği içinde rahat uykusunu uyuma sorumluluğunuzdan bahsetmedim. Sakın unutmayın, sizler tüccar değilsiniz. Sizler esnaf, işçi değilsiniz. Hatta özlük hakları bakımından öyle olsa bile sizler memur değilsiniz. Sizler, birazdan edeceğiniz yeminden sonra, artık polissiniz. Son nefesinize kadar polissiniz. Hangi kadrolara gelirseniz, ister emekli olun, ister bakan olun, siz polissiniz. Bunun tek anlamı vardır. Bu millet size emanettir. Onun bütün haklarını, canınız pahasına korumakla mükellefsiniz. Mazlumu kollamakla, kötüye karşı çıkmakla, suçla, kötülükle mücadele etmekle ve nihayetinde doğru, dürüst insan olmakla her şart altında mükellefsiniz. Eğer bugün bu salonda, bu sorumluluğu alamayacak olan, bundan gözü korkan, 'ben bu emaneti taşıyamam diyecek olan varsa, maalesef yanlış¸ yerdedir. Ben kendi adıma, sizlerde bu emaneti taşıyacak ışıltıyı görüyor, bundan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Sizlere bir bakan ama her şeyden önce bir ağabey nasihati olarak şunu söylemek isterim. Bir elinizde vicdanınız, bir elinizde de hukuk olsun. Başka rehber aramayın. Başkasına tabi olmayın. Asla ve asla hukuktan ayrılmayın. Size hukuka uymayan, vicdanınıza uymayan ne teklif gelirse gelsin, ne zorlama gelirse gelsin, sakın uymayın. Devletinizden ve milletinizden başka hiç¸ kimsenin ama hiç¸ kimsenin uyuyan hücresi veya elemanı olmayın. Siz bu devletin polisi·, bu milletin evladısınız. Yarın mahşerde yaptıklarınızdan ve yapmadıklarınızdan hesaba çekilecek olan Allah kullarısınız. Bu mesleği hakkıyla, vicdanınızın ve hukukun rehberliğiyle yapın. Bu dünyadan giderken arkanızda büyük bir şeref bırakın. Yanınızda da bu milletin hayır dualarını götürün." dedi.

Buradaki programın ardından Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir ambalaj fabrikasını ziyaret eden Soylu, daha sonra Karaman Belediyesine geçti.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis

Üyeleri ve vatandaşlar tarafından karşılanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karaman

Belediyesi’ni ziyaretinde ilk olarak Anı Defterini imzaladı. Belediye Başkanı Ertuğrul

Çalışkan’ın, Karaman ve yatırımlarla ilgili bilgi vermesinin ardından Bakan Soylu yaptığı

Açıklamada; Karaman’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, Karaman’da

gördüğü birlik ve beraberliğin, 16 Nisan’da ki referandumda, Karaman’dan çok büyük bir

farkla Evet oyu çıkacağına işaret ettiğini söyledi.

Ziyaretin sonunda Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Bakan Soylu’ya günün anısına

çeşitli hediyeler verdi.

Belediye ziyaretinin ardından Karaman Valiliğine geçen Bakan Soylu, Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra toplantı salonuna geçti burada gerçekleşen program basına kapalı olarak gerçekleşti.

Bakan Soylu daha sonra diğer programlarına gitmek için Karaman'dan ayrıldı.

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 3294 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARAMAN'DA 900 KİŞİ RESMİ KURUMLARDA İŞE ALINACAK
KARAMAN'DA 900 KİŞİ RESMİ KURUMLARDA İŞE ALINACAK
KARAMAN’DAKİ 8 ÇOCUK İÇİN VALİLİKTEN AÇIKLAMA
KARAMAN’DAKİ 8 ÇOCUK İÇİN VALİLİKTEN AÇIKLAMA