İÇ ANADOLU’DA VE KARAMAN’DA HAVA DURUMU
Reklam

İÇ ANADOLU'DA VE KARAMAN'DA HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ...

27 Ocak 2020 - 17:36 - Güncelleme: 27 Ocak 2020 - 17:42
Reklam

Meteorolojiden alınan verilere göre  Karaman yeni hafta ile  yağmur yağışların etkisi altına giriyor,Salı ve Perşembe günleri etkisi gösterecek olan  yağmur yağışları Cuma günü yerini kar yağışına bırakacak.

Hafta sonu sıcaklıklar eksinin altını gösterirken pazartesi itibariyle 5 derece artış gösterdi.Akşam saatlerinde eksinin altına düşmesi beklenirken en düşük -4 ile -8 i bulması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz kıyıları ile Eskişehir, Bolu ve Düzce çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde Balıkesir'in batı kıyıları (Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran, Gömeç) ile Çanakkale'nin Yenice ilçesinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, doğu ve güneydoğu kesimlerde kuzey ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yaışların; akşam saatlerinde Balıkesir'in batı kıyıları (Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran, Gömeç) ile Çanakkale'nin Yenice ilçesinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmketedir.

 İÇ ANADOLU Bölgesinin ; Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde Eskişehir çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yağmurlu

KONYA °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARAMAN °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİVAS °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli

Karaman Salı gününden itibaren yağışların etkisi altına girecek 


Kaynak: larende haber
Bu haber 16378 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..