İbrahim Bey İlkokulu ve Ortaokulu
Reklam
Reklam

İbrahim Bey İlkokulu ve Ortaokulu

Leylek Baba’nın 4. sayısını okurları ve paydaşlarıyla buluşturduklarını söyleyen İbrahim Bey İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Tugay Koçak, devamında şu açıklamalarda bulundu.

01 Haziran 2019 - 01:48
Reklam

Leylek Baba her sayısıyla kendisini aşan bir dergidir. Hem içerik hem de görsel olarak her kesimden insana hitap eder biçimde hazırlanıyor dergimiz. Leylek Baba eğitimin yanında şehre de geniş yelpazede bakabilen bir dergidir. 21 Haziran Karaman’ın il oluşunun 30. yıl dönümü, Dergimizin dosya konusu da Karaman olmuştur bu vesileyle. Sayın Valimiz Fahri Meral, çok kıymetli görüş ve düşüncelerinden oluşan röportajıyla; İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Abdurrahman Kurt da bir sunuş yazısıyla dergimizi onurlandırdılar. 
Almanya’da yaşayan emekli öğretim görevlisi ve iş adamı Ramiz Kahyaoğlu da Almanya eğitimine ait küçük bir hikâyeyi dergimize anlattı. Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu ve Hasan Uzun birer yazıyla Leylek Baba ’ya destek verdi. Muhsin Karabay da Bekir Sıtkı Erdoğan’a ait çok özel hatırasını paylaştı. KMÜ Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Alaattin Uca, KMÜ Öğretim Görevlisi Mestan Karabacak, Osman Nuri Koçak, Remzi Tartan, Osman Ülkümen, Sevcan Gökçe, Ramazan Çamtepe, İlhami Kuru; hünerli kalemlerini dosya konusunda oynatarak Karaman, dil ve dil bayramı üzerine birikimlerini gösterdiler. 
Dolu dolu geçen bir yılda İbrahim Bey İlkokulu ve Ortaokulu etkinliklerinden TÜBİTAK 4006 Fuarı, robotik kodlama, panoların sanatsal ve etkili kullanımına dair nitelikli yazılar okuyucuyu bekliyor.  Mahalle berberleri ele alındığı bir yazı ile hayırsever iş adamı ve koleksiyoncu Durmuş Ali Genç ile yapılan zevkli röportaj da okuyucunun gözünden kaçmayacak yazılardır. 5/B sınıfından Şerife Nur Arda ile Ece Töplek, ilk TÜBİTAK fuarı heyecanlarını dergide dile getirdiler.
Leylek Baba ’nın bu sayısındaki iki yenilikten biri; haberler bölümü artık gazete görünümünde. Daha renkli daha etkili haberlerle bu bölüm genişletilerek okuyucunun ilgisine sunuldu. Bir de “beğeni yorum” sayfası oluşturularak okuyucu beğeni ve eleştirilerinin dergiye yansıtılması sağlandı. Dergimiz hakkında görüş ve önerilerinizi her zaman bekliyoruz. Lütfen bunları bize leylekbabaa@gmail.com  mail adresinden iletiniz.
Sayın Valimiz Fahri Meral’e, Sayın İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Abdurrahman Kurt’a, akademisyen ve araştırmacı yazarlarımıza öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve diğer emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Bu haber 1047 defa okunmuştur.