• BIST 78.844
  • Altın 125,412
  • Dolar 3,0876
  • Euro 3,3575
  • Karaman 8 °C
  • Konya 4 °C
  • Ankara 2 °C
  • Antalya 16 °C
  • İçel 19 °C

Hz. Peygambere Mektup

Osman BURÇAK

Sevgili peygamberim; siz aramızdan ayrılalı yaklaşık 1.400 sene oldu. Sizin de buyurduğunuz gibi Hz Adem babamız ile başlayan hak batıl mücadelesi devam ediyor. Firavunlar, Nemrutlar, Ebu cehiller ölmedi. Aramızda yaşıyorlar. Hem de hile ve desiselerine yenilerini katarak. İsimleri değişti belki ama, bin bir çeşidi ümmetin arasında cirit atıyor.

Ey Allah’ın Resulü, Sana o kadar muhtacız ki anlatamam. Ümmetin maddi olarak ve sayı olarak ne kadar çok olsa da, perişan durumda. Müslümanların kıblesi bir ama gönülleri bir değil. Ölen de Allah diyor, öldürende. Dünyanın her tarafında oluk oluk Müslüman kanı akıyor. Haçlı ruhu dünyalık menfaatleri uğruna bir ve beraber olurken, Müslümanların üçü bir araya gelemiyor. Kalplerimize ayrılık tohumları ekilmiş. Bir tarafta masum Müslüman kanı akarken, diğer tarafta Müslüman bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyebiliyor. Bir tarafta Müslüman bebeler açlıktan, susuzluktan can verirken, öbür tarafta Müslüman hiç kılı kıpırdamadan nimeti, ekmeği çöpe atabiliyor. Hani komşusu açken yatan bizden değildi. Hani Müslümanlar bir bedenin azaları gibiydi, biri acırsa o acıyı bütün beden hissederdi.

Ey Allah’ın Resulü hani diyorsunuz ya; beni görmedikleri halde bana iman eden , benim sünnetimi yaşayan gençler benim kardeşlerim diyorsunuz. Kardeşlerim diye hitap ettiğiniz gençlerin çabaları ümmetin birlik ve beraberliği için yeterli gelmiyor. O gençlerin sana her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Gel ey Resul, Gel ey Nebi. Aramıza gel, evimize misafir ol. Aile hayatımıza gel. Kalbimize, gönlümüze gel. Çanakkale cephesine geldiğin gibi gel.

Ey Allah’ın Resulü, siz hayatınız boyunca kalplerde TEVHİT, toplumda VAHDET bilincini oluşturmak için mücadele verdiniz. Bu gün ümmetin en çok ihtiyaç duyduğu sizin zamanınızda olduğu gibi yine TEVHİT ve VAHDET bilinci. Ümmetin olarak bıraktığın emanetlere sımsıkı sarılamadık, onları koruyamadık. Ümmet olarak iri olamadık, diri olamadık, bir olamadık. Müslümanlar imamesi kopmuş teşbih taneleri gibi dağılmış durumda. Ümmetin birliği için mücadele veren Kahraman liderlerimize yol göster, kılavuz ol.

Ey Allah’ın Resulü size bu mektubu sizin de dualarınıza mazhar olmuş Anadolu’nun bağrından TÜRKİYE’den yazıyorum. Bütün bunların yanında ülkemde güzel gelişmelerde oluyor. Size 7-8 sene önce yazmış olduğum mektubumda ülkemdeki sıkıntılardan bahsetmiş sizi üzmüştüm. Namaz kılan, eşi başörtülü olan subayların sorgusuz sualsiz ordudan atıldığını yazmıştım. Başörtülü kızlarımızın üniversite kapısından içeri sokulmadığını ve devletin polisleri tarafından tartaklandığını söylemiştim. Sırf dini inancından dolayı başını örten avukatlarımızın ve doktorlarımızın görev yapamadıklarından bahsetmiştim. Elhamdülillah o kara günler geride kaldı. Artık her 30 Ağustos askeri şurasından sonra  kaç askerin yada subayın ordudan atılacağını merak etmiyoruz. Üniversite bahçelerine alınmayan kızlarımıza iade i itibarları verildi. Hepsi okullarına devan ediyor. Kamu dairelerinde, okullarda herkes inandığı gibi yaşayabiliyor. Minik yavrularımız yaş sınırına takılmadan istediği yaşta Allah’ın kelamını öğrenebiliyor.

Ey Allah’n Resulü, Ülkem olarak belki daha alacak çok mesafemiz var ama iyi yolda olduğumuzu söyleyebilirim. Ümitsiz değiliz. İlayı Kelimetullah’ı yeryüzene yaymak için adate bir DİRİLİŞ başlamış durumda. Dünyadaki zulümleri durdurmaya gücü yetmese de, zalime karşı yüksek sesle zulmünü haykıran bir ses var. Eminim ki bu ses dalga dalga yayılarak önce Müslümanlar üzerinde sonra da dünyada karşılık bulacaktır. Çünkü zulüm ile abat olunmaz, buna yürekten inanıyoruz. TÜRKİYE olarak sessiz yığınların sesi, kimsesizlerin kimsesi olma yolunda ilerliyoruz.

Ey Allah’ın Resulü, inşallah size bundan sonraki yazacağım mektuplarımda sizi mutlu edecek, sizi sevindirecek daha güzel haberler vereceğime inanıyorum.

Allah’ın selamı , rahmeti, bereketi üzerinize olsun.

Bu yazı toplam 848 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim