Huzurevi Sakinleri KYK ‘lı Öğrencilerle
Reklam

Huzurevi Sakinleri KYK ‘lı Öğrencilerle

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile KYK İl Müdürlüğü arasında ortak çalışmalar yapılmaktadır. 

05 Nisan 2017 - 14:20
Reklam

Bu çalışmalardan birisi KYK‘lı öğrencilerin Sevgi Evlerinde barınan kardeşlerini ziyaret edip aynı zamanda bu kardeşlerini barındıkları yurtlarında misafir etmektir. Bir diğer çalışma ise huzurevi sakinlerini ziyaret etmekle birlikte onları da KYK Yurtlarında misafir etmektir. Bu çerçevede KYK‘lı öğrenciler Huzurevi sakinlerini Karaman ve Hatuniye Yurtlarında misafir ettiler.

Bu buluşma neticesinde öğrencilerimiz büyüklerinden tecrübelerini anlatmalarını istediler. Hayat okulunda okuyan ders gören ve hayatlarında çetin ve zorlu sınavlardan geçen büyüklerimiz; öğrencilere tecrübelerini, öğrencilerimiz ise yaşlılar yurdunda kalan büyüklerinden yaşamış oldukları süre içinde gördükleri, duydukları hakkında ortaya konulan bilgi birikimlerini dinlemeye başladılar. 
Koyu bir sohbet-muhabbet ortamı içinde büyüklerimiz evlatları olan öğrencilerimizi hayatlarında yapacakları iş ve işlemler alacakları kararlar için çok dikkatli olmaları gerektiğini vurguladılar. 

İnsanların yaptıkları işlerden ya da aldıkları kararlardan sonra bu duruma iki kelime kullanarak bir cümle oluşturduklarını özellikle vurguladılar.” İyi ki” yapmışım-yapmamışım ya da keşke yapsaydım, keşke yapmasaydım.

Koyu sohbetin ardından ayrılık vakti gelince hem öğrenciler hem de büyüklerimiz bu birlikteliği sağlayan idarecilere teşekkür edip ayrıldılar.
 

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 2643 defa okunmuştur.