Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Hollanda’dan Karaman’a Selamlar
Reklam

Hollanda’dan Karaman’a Selamlar

Hollanda’da Bulunan Türk Sayısı 500 Bin, bunların %10 u Karamanlı.

03 Ağustos 2017 - 16:05
Reklam

Karaman’da aşağı yukarı her evde birisinin bir akrabası, Hollanda’da. Hollanda’daki Karamanlıların, en sevdiği, haber sitesi Larende.com’dur. Sanal Alem dedikleri icad olunca, Herkesin AKILLI Telefonu olunca,(Benim Telefon hâlâ Deli).

Bizde Hollanda’daki Türklere, sadece Karamanlılara degil, bir Karamanlı olarak, daha ne yapabiliriz dedik? Düşündük, Mehmet Ali Topçu ile beraber bir gazete çıkaralım dedik. Gazete çıkarmak çok zor, kimine göre kolaydır belki ama zorluğu çok.

Hem de, fedakarlık gerek, koşturmak gerek, ben belki yaşlılıktan, ihtiyarlıktan, yoruluyoruz ama değiyor be, yani insanlar, mutlu oluyor, bende bundan hoşlanıyorum. Peki, gazete çıkaracağız ama ismi? Aylık olsun dedik, yani ayda bir defa olsun 10 bin tane çıkaralım ve üstelik bedava olsun. Birde bunu Hollanda geneline dağıtımı olsun, insanlara ulaşsın, camilere, derneklere, sivil toplum kuruluşlarına, hastanelere hatta kahvelere dağıtalım insanlar Hollanda’da neler oluyor, haklarında hangi kanunlar çıkıyor, sosyal faaliyetler, bizleri sevindiren, onurlandıran haberler magazin bölümü, yani 30 sayfa yani velhasıl ismini “manşet” dedik ve 1 senemizi Allah’ın izniyle başarılı bir yıl geçirdik. Bizlere desteklerinden dolayi, Tüm Karamanlılara teşekkür ediyoruz. Hollanda’da bulunan tüm Türklere ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Gelelim Larende’ye ismi güzel bir site, Hollanda’daki Karamanlılara çok hizmeti geçmiş bir site ve sitenin sahibi, İskender Kayhan, namı değer kılıbık hoca bana amca derler ben çok sevdim bu amca kelimesini. Yukarda ALLAH var hiçbir zaman bir dediğimi iki etmediler. Manset gerçekten Hollanda’ya manşet oluyor biliyorsunuz, şu aralar Hollanda ile Türkiye, arasında bir limonilik var. Bizim bu ay gazetemizin manseti “Türkler Hollanda için bir şans ve zenginlik” Hollanda’ya asla kambur olmadık. Bilakis üreterek ekonomiye hep katkı sağladık.

Bazı  araştırmalar var Hollanda’da araştırma sonuçları korkutucu. Hollanda gençleri müslümanlara olumsuz yaklaşıyor. Bu arada Hollanda’da Bir buçuk milyon müslüman var. Simdi Bu yazı Larende’de yayınlanacak ya biraz gazetemiz Manset’den haberler yazayım dedim.

Gazetemizde ”türk kızlarından örnek davranış” hollandanın bir şehrinde 2 türk kızı leyla halici ve hanife apaydın bankaya para çekmeye vardıklarında bankamatikte bir miktar para bulmuşlar. İki kız hemen bankaya bilgi verip paranın sahibinin bulunmasını istemiş. Ancak banka yetkilileri para bir sene saklanır eğer sahibinin bulunmaması durumlarında vs. vs. der. Ama kızlar kararlı paranın sahibini bulmak istiyorlar polise giderler ve polisten yardım isterler. Aldıkları cevap paranın sahibini facebook gibi sosyal medyadan bulmaya çalışmalarını tavsiye eder. Şimdiye Kadar 100 kişinin başvurduğunu, fakat hiç birinin paranın miktarı, hangi tarihte, hangi saat de çekildiği ilişkin doğru bilgi vermediklerini söylediler böyle evlatlarımız çoğalır inşallah.

Evet Karaman’ı Seviyoruz, Karamanlıları seviyoruz, Saygılar Kocakurt.


Kaynak: karaman haberleri
Bu haber 2733 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YARALI EŞİNİ BIRAKIP EVE GİTTİ
YARALI EŞİNİ BIRAKIP EVE GİTTİ
İL ÖZEL İDARESİ ÇALIŞMALARI
İL ÖZEL İDARESİ ÇALIŞMALARI