HOKAF Yönetiminden Larende.com Ziyareti
Reklam

HOKAF Yönetiminden Larende.com Ziyareti

Hollanda’da yaşayan Karamanlıların derneklerin birleşimi olan Hollanda Karamanlılar Federasyonu (HOKAF) yönetimi Karaman’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

09 Ağustos 2017 - 15:19 - Güncelleme: 10 Ağustos 2017 - 10:02
Reklam

Ziyaretleri değerlendiren HOKAV Başkanı Mustafa Duyar, “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitemizi ziyaret ettik. Kampus alanını gezdik. 51 yıl önce babalarımız Hollanda’ya gidip yerleşmişler. Ben ikinci kuşağım. Hollanda’da bildiğiniz gibi 450-500 bine yakın Türk var. Bunların içinde 45-50 bini Karamanlı. Hollanda’da yaşayan Türk vatandaşı sayısında en fazla orana sahibiz. Hollanda’da bulunan federasyonlar arasında en büyüğü de bizim federasyonumuz. Neticede federasyonumuza bağlı olan Ticaret Odasına kayıtlı olan köy dernekleri var. Her bir köy derneklerimizin de 300-350’ye yakın üyesi bulunuyor. Dolayısıyla Federasyonumuzun 6 bin üyesi var. Hollanda’da 20 bine yakın işadamından 2 bini Karamanlı. Karamanlı işadamlarımız yüz güldürüyor. HOKAV olarak İşadamları Komisyonu kurmamızdaki amaç buydu. Hollanda’daki yatırımcılarımızı Karaman’a yönlendirip, Türkiye’ye yatırım yapmalarını sağlamaktır” dedi.

Larende.com ziyaretine katılan yönetim kurulu üyesi Recep Boylu, üye Ahmet Yılmaz, Avrupa Çataklılar başkanı Mustafa Koçak, Çukurbağ dernek başkanı Musa Arslan ve Kızılyaka dernek başkanı Cemal Özel yapılan çalışmalardan ötürü teşekkürlerini iletmesiyle birlikte ziyaret hatıra fotoğrafları çekilmesiyle birlikte son buldu. 

Kaynak: karaman haberleri
Bu haber 1950 defa okunmuştur.