HOKAF FUTBOL TURNUVASI VE KÜLTÜR ŞÖLENİ AMSTERDAM’DA YAPILDI
Reklam

HOKAF FUTBOL TURNUVASI VE KÜLTÜR ŞÖLENİ AMSTERDAM'DA YAPILDI

20 Haziran 2018 - 16:01 - Güncelleme: 20 Haziran 2018 - 16:03

Hollanda Karamanlılar Federasyonu (Hokaf), bu bayramda farklı bir etkinliğe daha imza atarak, bir ilki gerçekleştirdi. Futbol turnuvası, bayramlaşma ve kültür şölenine 3 binden fazla katılım oldu, Başkentte adeta festival havası yaşandı.

 Başkent Amsterdam’daki AGB Futbol Kulübü tesislerinde sabahın erken saatlerinde başlayan ‘Hokaf Futbol Turnuvası ve Kültür Şöleni’, ilk olarak İstiklal Marşımızın okunması ve Hokaf Başkanı Mustafa Duyar’ın katılımcılara hitabı ile başladı.

 Hokaf Başkanı Mustafa Duyar, “Federasyonumuzun düzenlemiş olduğu, 3’ncü geleneksel köy ve kasaba dernekleri futbol turnuvasına ve kültür şölenimize katılımınızdan dolayı hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Bu etkinliğimize katılarak bizlere güç veren, köy ve kasaba derneklerimize, sporcu kardeşlerimize, yine onlara maddi ve manevi destek olan derneklerimize, bu organizasyona katkı yapan değerli sponsorlarımıza ve siz saygıdeğer hemşerilerime, cani gönülden teşekkür ediyorum. Artık gelenekselleşen futbol turnuvamız,  her geçen yıl daha da ilerleyerek, kaliteyi artırmaktadır. Bu yıl bayram olması hasebiyle de şenlik havasında olması, turnuvamıza ayrıca renk katmıştır. Futbol turnuvasından amaç, köy derneklerimiz arasında birlik ve beraberliği pekiştirmek ve gençlerimizin kaynaşmasını sağlamaktır. Turnuvamız; Karamanımız adına, birlikteliğimizi güçlendirerek, bizlere yakışır, dostça kardeşçe bir mücadele içinde gerçekleşti. Tüm sporculara ve katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 Karaman iline bağlı Hollanda’daki kasaba ve köy derneklerinin üye ve köylülerinin iştirak ettiği şölende ‘Köy Çadırları’nda hemşerileriyle bayramlaşma ve sohbet etme ortamı sağlandı. Yemek, elişi, hediyelik eşya, seyahat bürosu ve Karaman’ın kültürünü yansıtan 50 farklı stant yer aldı.

 Hollanda’nın her bölgesinden Almanya ve Belçika’dan ailece katılımın olduğu şölende canlı müzik imkânı da sağlandı. Müzisyenler Murat Ay, Âşık Çağlari ve Recep Erecek ile DJ Sertay ve Grup X, gün boyu katılımcılara müzik ziyafeti çektiler. Zaman zaman halay, zaman zaman Karaman’ın yöresel kaşık oyunu ile gerçek bayram havası yaşatıldı.

 Farklı lezzetlerin sunulduğu stantlara çok yoğun ilginin olduğu bayramlaşma gününde, çocuklar da unutulmadı ve onlar için özel oyun alanları kuruldu, çocuklar gönüllerince eğlendiler. Öte yandan katılımcılar alışveriş stantlarında uzun kuyruklar oluşturdu.

 Utrecht ve Den Haag kentlerinde önceki yıllarda gerçekleştirilen ve bu yıl 3.kez gerçekleştirilen ‘Hokaf köy ve kasaba dernekleri Futbol Turnuvası’na 12 köy derneği takımı katıldı.

Kaynak: karaman haber
Bu haber 1157 defa okunmuştur.