Reklam
Reklam
Reklam
“HEM ŞEHRİMİZE HEM TAKIMIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

“HEM ŞEHRİMİZE HEM TAKIMIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Karaman Belediyespor ve Isparta 32 Spor karşılaşmasında Isparta Stadyumunda Karaman Belediyespor yöneticilerine yapılan saygısızlık Karaman’da protesto edildi.

17 Şubat 2020 - 01:06

Saat 23.00’de 15 Temmuz Aktekke Demokrasi Meydanında toplanan taraftarlar, Isparta’dan gelen Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Karaman Belediyespor Yöneticilerini ve taraftarları karşıladı.

“HEM ŞEHRİMİZE HEM TAKIMIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, yaptığı konuşmada, “Tüm engellemelere rağmen Allah’ın izni ile bu şehir şampiyon olacak. Sizlerin başını yere eğdirecek hiçbir konuya fırsat verdirtmem. Bundan emin olabilirsiniz. Orada da birçok engelleme yapmak istediler. Karaman’a olabildiğince saygısızlık yaptılar. Ama Allah’ın izni ile hiç birini umursamadık. O stadın içine girdik, o maçı da izledik. Gönül oradan da galip gelmek isterdi. Futbolcularımız elinden gelen her şeyi yaptı. Ama bütün baskılar, bütün halk futbolcularımızın üzerine oynadı. Hem şehrimize hem takımımıza sahip çıkacağız. Karamanoğlu Mehmet Bey’in torunlarını görsünler. Takımımıza dünde sahip çıktınız bugünde sahip çıktınız. Bu güveninizi kesinlikle boşa çıkartmayacağım. Bundan emin olabilirsiniz” dedi.

“VALİNİN İSTİFASINI VE GÖREVDEN ALINMASINI İSTİYORUZ”

Karaman Belediyespor Kulüp Başkanı Ali Kamer ise konuşmasında, “Bugün Isparta’da sayın valimi kulüp başkanımı ne olduğuna karar veremediğimiz bir şahıs, sayın belediye başkanımızı ve bizi içeriye aldırmak istemedi ve kapıyı kilitlediler. Sayın başkanımız her şeye rağmen ne olacaksa olsun deyip içeriye girdi. Bizim buradaki protestomuz sayın valiye ve kulüp yöneticilerinedir. 1. yarıyı her şeye rağmen seyrettik ve güçlüde bir futbol oynadık. 2. devre nefes almak için dışarıya çıktık tekrar kapıları kilitlediler ve yöneticilerimizi içeriye almadılar. Biz sayın valinin istifasını ve görevden alınmasını istiyoruz. Can ve mal güvenliğini koruması gereken vali bizleri orada sıkıntıya soktu. Orada bizlere yapılan saygısızlık Karaman’a yapılmıştır” diye konuştu.

Isparta 32 Spor - Karaman Belediyespor maçta öncesi protokol tribününde olaylar çıkmış, protokol tribününe Isparta Valisi'nin talimatıyla Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ve Karaman Belediyespor yöneticileri içeriye alınmamıştı.

Ispartalılar Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'yı protokol tribünü önünde yaklaşık 20 dakika bekletmiş, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, yaşanan mücadele ve söz düellosunun ardından "Ben giriyorum ne yapacaksanız yapın, olay çıkacaksa çıksın" diyerek protokol tribününe girmiş zorlada olsa maçı seyretmişti.

Karaman Belediyespor yöneticileri de Isparta 32 Spor yöneticileri Valinin talimatları ile çirkin muamelelere maruz kalmış, Karaman Belediyesporlu yöneticiler seyirci tribününe polis tarafından zorla götürülmüştü.

Kaynak: larende haber
Bu haber 980 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..