Reklam
Reklam
Reklam
Hedeflerim Vardı Başarmalıydım
Reklam

Hedeflerim Vardı Başarmalıydım

Okumanın Yaşı Olmadığını Kanıtladım.

25 Mayıs 2017 - 23:33

Havva Karamanoğlu 3 çocuğu olmasına rağmen okulunu fakülte birincisi olarak bitirdi.Duygu ve Düşüncelerini bizimle paylaşan Havva Karamanoğlu: ''Başlangıçlar güzeldir bitişler zor, tanışmalar heyecanlı ayrılıklar acı. Bugün içimizde hem burukluk hem de mutluluk var. Çünkü hayatımızda bir dönem biterken yeni bir döneme de Merhaba diyoruz.


Herkesin bir hayali vardır. Benimde hayalim üniversiteye gitmekti. Okumak istiyordum. Bunu gerçeğe dönüştürmek için 25 yıl aradan sonra 43 yaşında üniversiteye başladım. Ve şuanda 47 yaşında biri olarak bu hayali gerçekleştirmenin haklı gururunu taşıyorum. Okula ilk başladığımda bunu başarabilir miyim diye endişeliydim. Ama hedeflerim vardı başarmalıydım. Şükürler olsun başardım. Okumanın yaşı olmadığını kanıtladığımı düşünüyorum.


Ders çalışmak için zamanım sınırlıydı. Evliyim ve 3 çocuğum var. Eş olmanın, anne olmanın, öğrenci olmanın güzelliklerinin yanında ağır sorumlulukları var. Bunları tam olarak yapmaya çalıştım. Tabiki bu çok kolay olmadı. Beni bu başarıya getiren sabırla, planlı ve düzenli çalışmamdır. Not alamk için değil öğrenmek için çalıştım. Yeri geldi sınav zamanlarında elimde kitap yemek yaptım. İnsan isteyince başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Yeterki hedefiniz olsun.
Bu başarımda beni motive eden, hep yanımda olan ve başarısını örnek aldığım eşime, öğrenciliğin gerekliliklerini yerine getirebilmek için birlikte geçirebileceğimiz zamanlarından çaldığım cocuklarıma teşekkür ederim. İyiki varsınız.
Okulun ilk yılı iktisatın temelini bize sağlam attıran ve bana her zaman destek veren Sinem Hocama, dışarda herkes iktisatçı sizin onlardan farkınız olmalı diyerek bize farkındalık yaratan namıdeğer Alagöz Hocama, Siz Türkler ne diyor diye derse başladığı için Türk olduğunu sonradan öğrendiğim Taner Hocama, anne şevkatiyle yaklaşan İclal Hocama, bize hayat dersi veren zafer hocama, espirileriyle  derse neşe katan Bülent Hocama ve emeği geçen diğer bütün hocalarıma teşekkür ederim.
Sevgili arkadaşlar 4 yıl boyunca aynı sınıfı paylaştık. Bazen dertleştik bazen gülüştük. Çoğu zaman sizinle aynı ortamda bulunamadım. Ama yine de paylaştığımız çok şey oldu. Bazen anneniz bazen ablanız olsamda okul arkadaşınız olarak kalacağım. Hepinize teşekkür ederim.
Geleceğin güzel günler getirmesi dileğiyle yolunuz açık olsun. '' dedi.


 

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 16414 defa okunmuştur.