Reklam
HAYTA GENÇLİKTEN BAŞARI
Reklam
Reklam

HAYTA GENÇLİKTEN BAŞARI

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun 2019 yılı faaliyet programında ...

Reklam
06 Ekim 2019 - 21:06 - Güncelleme: 06 Ekim 2019 - 22:06

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun 2019 yılı faaliyet programında yer alan 1-6 Ekim 2019 tarihleri arasında 400 den fazla sporcunun katılımıyla Havalı Silahlar Federasyon Kupası Mersin'in Erdemli ilçesinde düzenlendi.

Büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler kategorilerindeki yarışlarda, sporcular dereceye girmek için kıyasıya yarıştı.

Yarışmaya Karamanı temsilen Hayta Gençlik Spor Ve İzcilik Kulübü katıldı. Büyük erkekler, genç erkekler ve yıldız erkekler kategorilerinde olmak üzere toplamda 6 sporcuyla yarışmaya katıldılar. Havalı Tabanca kategorisinde yıldız erkeklerde Hayta Gençlik sporcusu Mehmet ALTIN Türkiye 10'uncusu oldu.

Bu sporu Karamanla tanıştıran Hayta Gençlik Spor Ve İzcilik Kulübü başkanı ve Havalı ve Ateşli silahlar antrenörü Hüseyin YAMAÇ ;

“Öncelikle Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcularla yarışarak Türkiye 10.su olan sporcum Mehmet ALTIN ı tebrik ediyorum.

Karamanda poligon, tabanca, ekipman gibi eksikliklere rağmen azimle çalışarak antremanlarımızı gerçekleştiriyoruz ve ilimizde Mehmet gibi birçok yetenekli gençlerimiz var. İlimizden de neden bir milli sporcu çıkmasın diye sözlerine devam eden Yamaç silaha ve atıcılığa merakı olan bütün gençlerimizi antremanlarımıza bekliyoruz .”diyerek sözlerini sonlandırdı.

Hayta Gençlik Spor Ve İzcilik Kulübü başkanı ,Havalı ve Ateşli silahlar antrenörü Hüseyin YAMAÇ'ı ve Türkiye 10'uncusu olup Karaman’ı onurlandıran sporcu Mehmet ALTIN'ı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Kaynak: Larende Haber
Bu haber 1073 defa okunmuştur.