Hayır Sahiplerine Çağrı…
Reklam

Hayır Sahiplerine Çağrı…

Hayır Sahiplerine Çağrı…

03 Haziran 2015 - 16:33 - Güncelleme: 26 Temmuz 2016 - 19:55
Reklam

Hayat Ağacı Derneği, Ramazan Ayı içinde 5.000 aileye gıda yardımı yapmayı hedefliyor. Ayrıca Ramazan ayında Buruciye Medresesi yanına kurulacak İftar Çadırı’nda ise her gün 1.200 kişiye iftar yemeği verilecek.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Hayat Ağacı Derneği Gıda Bankası’nın aylık ortalama 1.100 ihtiyaçlı aileye gıda, temizlik malzemesi, giyim ve yakacak yardımı yapmaya devam ettiğini belirterek, “Halkımızın Ramazan Ayı’nda ve diğer aylarda yaptığı yardımlar sayesinde mağdur ve muhtaç ailelerin ihtiyaçları giderilmektedir” dedi.

Hayat Ağacı Derneği Gıda Bankası’nın, “Veren el ile alan eli buluşturan, ama veren el ile alan elin asla birbirini görmediği, insan onuruna yaraşır bir sosyal yardım modelini” uyguladığını ifade eden Özaydın, “Hizmetlerimizi daha geniş kitlelere ulaştırmak ve sunduğumuz hizmetlerin kalitesini daha da artırabilmek için; siz saygıdeğer halkımızın destek ve katkılarını bekliyoruz” dedi.

Ramazan Ayı’nda kurulacak iftar çadırında her gün 1200 kişiye iftar yemeği verileceğini belirten Özaydın, “İftar yemeğine katılan kişilerde herhangi bir mağduriyet ve muhtaçlık aranmadığını belirterek, “Haydi Bugün Bir Oruçluyu da Sen İftar Ettir” sloganıyla İftar Yemeği’ne halkımızın da katkılarını alarak bu hayır işine sizleri de ortak etmeyi hedefliyoruz.

Kuracağımız İftar Çadırı’nda bir kişinin İftar Yemeği bedeli 7,5 TL’dir. İftar Yemeği’ne katkıda bulunmak isteyenler, şehrimizin değişik yerlerinde kuracağımız bağış stantlarımıza istedikleri kadar bağış yapabilirler.” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ayrıca, 20 Nisan tarihinde başlayan 26. Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni kayıtlarının 3 Temmuz Cuma gününe kadar devam edeceğini belirterek, 24 Temmuz 2015 Cuma günü saat 18.00’de 4 Eylül Spor Salonu’nda icra edilecek Sünnet Şöleni’nde çocuklara sürpriz hediyeler dağıtılacağını ifade etti.

Bu haber 1104 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..