HAYATIN ANLAMI FARKINDALIK VE MOTİVASYON
Reklam

HAYATIN ANLAMI FARKINDALIK VE MOTİVASYON

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde MEB Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk'ün katılımıyla gerçekleşen proğramda ÜNİAK Teşkilat Başkanı Serhat AYDIN ...

29 Kasım 2017 - 11:01 - Güncelleme: 29 Kasım 2017 - 11:12

 Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde MEB Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk'ün katılımıyla gerçekleşen proğramda ÜNİAK Teşkilat Başkanı Serhat AYDINkonuşmasinda “Sayın Protokol değerli topluluk başkanlarım ve kıymetli misafirler; hepinizi en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum.

İnsanlar bu dünyada doğarlar yaşarlar ve ölürler. Fakat pek çoğu neden bu dünyaya geldiğini ve hangi amaca hizmet ettiğini veya hangi ideolojinin oyuncağı olduğunu düşünmezler bile. Yani kendine soru sormak ihtiyacı duymadan yaşar sonra çekip gider bu dünyadan. Bu tip insanların yaşamları bir etki-tepki mücadelesi içinde sürüp gider. Bir gün olsun "Benim bu dünyada var olma amacım nedir acaba?" diye sormazlar. Çünkü bu soruya cevap vermek için kendileri ile yüzleşmeleri, yani baş başa kalmaları gerekmektedir.

Normal bir Müslüman cennete girmek ve cehennem de yanmamak için ibadet eder. Yani ödül ve ceza düşüncesi baskındır.

Oysa Yunus Emre :

"Ne cennetin yüzü ne cehennemin közü, bana seni gerek seni"

diyerek hayat felsefesini ortaya koymuştur. Gerçek liderler de kazanmak veya kaybetmek için değil yapmaları gerekeni yapmak için çalışırlar.

Konuşmalarımı şu sözlerle noktalamak istiyorum.

“Unutmayın hiç bir şey başarı hissi kadar insanı kavgaya hazır hale getirmez... Düşmanınız sizden küçükse onu affedin büyükse mücadele edin ve yine unutmayalım ki, Seçtiğimiz düşmanımız ve rakibimiz kadar büyüyebiliriz.dedi.

Kaynak: Karaman Haber
Bu haber 1236 defa okunmuştur.