Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Hayat Kurtarmak Senin Kanında Var

Hayat Kurtarmak Senin Kanında Var

16 Kasım 2017 - 12:24

Kazımkarabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Kızılay işbirliğiyle ‘’ Hayat Kurtarmak Senin Kanında Var’’ sloganıyla 15 Kasım Çarşamba günü kan bağış etkinliği düzenlendi.

Kazımkarabekir Çok Programlı Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen kan bağış kampanyasına Kazımkarabekir İlçe Kaymakamı Ramazan POLAT, İlçe Milli Eğitim Müdürü Selmani KARAÇAM, daire amirleri, kamu çalışanları, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Kan vermenin hayati öneme sahip olduğunu vurgulayan Kazımkarabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim TÜNCER; Kan bağışı konusunda duyarlılık oluşturmak, öğrencilerimize toplumsal bilinç aşılamak, onlara verilen her bir kanın hayat kurtardığı düşüncesini kazandırma adına böyle bir kampanya düzenledik. Bu anlamlı etkinliği her yıl düzenleyerek tanımadığımız yardıma muhtaç insanlara şifa olmayı arzu ediyoruz. Kan verme etkinliğine katkılarından dolayı Kızılay’ a , katılımlarından dolayı ise başta Kazımkarabekir İlçe Kaymakamı Sayın Ramazan POLAT’a, öğretmenlere,öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Kan verme etkinliğine katılan Kazımkarabekir İlçe Kaymakamı Ramazan POLAT etkinlik sonunda yaptığı konuşmada; Kan bağışını düzenli olarak yapmak kişilerin görevi olduğu gibi kurumlarında görevi olması gerekir. Bu kapsamda anlamlı etkinliği planlayan Kazımkarabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim TÜNCER’ e öğretmenlere ve öğrencilerimize teşekkür ederim. Kan vermek hayat kurtarır. Bizlerde kan vererek birçok vatandaşımıza umut olabiliriz. Bütün vatandaşlarımızı burdan KIZILAY’ a kan vermeye davet ediyorum dedi.


Kaynak: karaman haberleri
Bu haber 1138 defa okunmuştur.
Reklamı Geç