Havacılık Meslek Yüksekokulu Bu Yıl Açılıyor
Reklam

Havacılık Meslek Yüksekokulu Bu Yıl Açılıyor

Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Saldıraner, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alim Işık ve öğretim üyeleri, Türk Hava Kurumu Şube Başkanı Mahmut Büyükağcı Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan'ı makamında ziyaret etti.

13 Şubat 2016 - 10:47

Saldıraner; " Bu yıl Karaman Havacılık Meslek Yüksekokulu'nu açıyoruz. Okulun açılması konusunda Karaman Belediyesi'ne desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Saldıraner, Rektör Yardımcısı Alim Işık ve öğretim üyeleri Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında konuşan Rektör Prof. Dr. Yıldırım Saldıraner; " Uzun ve bir o kadar keyifli bir süreci tamamladık. İnşallah bu yıl içerisinde Karaman Havacılık Meslek Yüksekokulu'nu açıyoruz. Bu süreçte bizlere büyük destek olan Belediye Başkanı Sayın Ertuğrul Çalışkan'a ve şahsında Karaman Belediyesi'ne teşekkür ederiz" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; " Karaman'ımız son yıllardaki ulaşım yatırımları sayesinde önemli bir merkez haline gelmiştir. Karaman havaalanının temelini İnşallah bu yıl atıyoruz. Havacılık Meslek Yükseokulunun da açılması ile sivil havacılık sektöründe ihtiyaç duyulan personeller yetiştirilecek.

Türk Hava Kurumu, valiliğimiz ve belediyemiz tarafından tahsis edilen 17 bin metrekare alan üzerine 11 bin metrekareyi kapsayan güzel bir bina inşa etti. 600 öğrenci kapasiteli Karaman Havacılık Meslek Yüksekokulumuz önümüzdeki öğretim yılında öğrenci alacak. Bu önemli projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese gönülden teşekkürlerimizi sunarım." dedi.

Bu haber 3172 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..