• BIST 78.739
 • Altın 127,004
 • Dolar 3,1105
 • Euro 3,3880
 • Karaman 5 °C
 • Konya 10 °C
 • Ankara 8 °C
 • Antalya 18 °C
 • İçel 18 °C

Hasan Karakaya Meselesi

Mehmet KARAGÖZ

Bu merhum yazar gerçek bir gazetecidir. Mesleğini cırım cırım tırnağıyla kazanmış, talebelik yıllarında bile resmen gazetecilik yapmıştır. Her çalıştığı yerde hemen başarılarını ispatlamış bulunduğu yerin sorumlusu olmuştur. 

En önemli özelliği; 28 Şubat döneminde, herkesin vesayet rejimine yalakalık yaptığı, el etek öptüğü dönemde görülmemiş bir cesaret örneği sergileyerek demokrasiyi savunması, sağ kesime yapılan baskılara göğüs germesi, müslimanların üzerine kol kanat germesidir. 

Sonra, küffara ve İslam düşmanlarına karşı son derece acımasız ve sert bir üslup kullanmasıdır. Bu üslubu, bazılarına derin derin batmış olmalı ki, ölümü ile ilgili ortaya atılan iftiraya sarılarak onu karalama cüreti gösteriyorlar. 

El cezire televizyonu tarafından bazı yerlere gönderilen bir e-postada VİEGRA dan öldüğü yolunda sansasyonel yalan bir haberden hareketle din düşmanlarına koz verilmiştir. Meselenin iç yüzü budur.

Bu fırsatı değerlendiren ayyaş çevreler, kendileri sanki ne içtiklerini bilmiyorlarmış gibi, çürük bir mesnede sarılmışlar ve bir taşla iki kuş vurmaya yeltenmişlerdir.

Birisi, müsliman camiayı temsil eden gazetelerde yazılar yazmış, din düşmanlarına kök söktürmüş, pisliklerini yüzlerine vurmuş sağcı bir yazarı karalayarak intikam almaktır.

Diğeri ise, onu sahiplenen Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza güya gol atmaktır. Bu atmaya çalıştıkları iki taş da yerine varmamış bilakis kendilerine rücu etmiştir.


Sosyal medyada hakkında yapılan iftiraya dayalı olarak, bağnaz bir ifade tarzıyla saldıranlar, başörtüsüne küfreden, başörtüsü takanlara ağır ifadeler kullanan bir yazara verdiği cevapta kullandığı ifadeleri de dile getiriyor ve “bu mu sizin İslamcı yazarınız?” Diyorlar. Biz de diyoruz ki, EVET BUDUR. Çünkü herkes haddini bilecek. Haddini bilmeyenlere HAD bildirilecektir. Artık yeter.

 • 90 senedir, müslimanların giydiği/giymediği şapka yüzünden çektiğini bilmeyen var mı? Müslimanların sesi çıktı mı?
 • Başındaki takkeyi-şubarayı yırtıp attınız. Müslimanların sesi çıktı mı?
 • Başörtüsünü yırttınız, okullara resmi dairelere, askeri lojmanlara, yemin töreni yapılan alanlara, en önemlisi TBMM’ne almadınız. Müslimanların sesi çıktı mı?
 • Olmayan irticayı canınız istediğinde hortlattınız, bunu bahane edip; müslimanların ensesinde boza pişirdiniz. Müslimanların sesi çıktı mı?
 • Müslimanların 1000 yıllık tarihini çöpe atarak, bir günde cahil, gerici ve pis mahluk muamelesine tabi tuttunuz ve halen bu tutumunuzu sürdürmeye çalışıyorsunuz. Müslimanların sesi çıktı mı?

Ama bundan sonra çıkacak. Sizin yaptıklarınızın binde birini müslimanlar size yapmamış ve yapmayacaktır. Müslimanlar, sadece sesini yükseltmeye, hadi oradan demeye başlamıştır. İşte sizin hazmedemediğiniz olay budur.

Sizin biz müslimanlara tanımadığınız hürriyeti, vermediğiniz hakları bizler size fazlasıyla veriyoruz, vereceğiz.

Velhasılı kelam meselenin özü şudur. Sağlığında alacakları cevapları bildikleri için, ulu orta konuşamayanlar, yokluğundan faydalanarak salyalarını kustular. Ama bu necip milletim herkesin hal ve ahvalini görüyor ve hükmünü veriyor.

Beni en çok üzen, bu ayyaş düzenbazların kuyruğuna milliyetçiyiz diyenlerin de takılmasıdır. Ayyaş mahreçli haber ve düzme yalanlara onların da sarılmasıdır. Yani Tayyip düşmanlığında birleşme sağlayarak güya gol atacaklar. Millet yemez. Boşuna yorulmayın.

Bu millet itikad-iman kitabı yazan, namaz kılan ve hac umre yapan bir aklı başında yazarın viegra içmeyecek kadar sağlam iradeli olduğunu çok iyi bilir. Sizin salyalı iftiralarınıza aldırmaz.

Rahmetli Hasan Karakaya Türkiye gazetesinin de aralarında olduğu birçok sağ gazetelerde pek çok yazılar yazmış, İSLAM AKAİDİ (ARAPÇA) ve İNKÂR RİSALESİ adlı kitapları neşretmiştir.

O rahmetli oldu. Mekânı cennet olsun. Onun boşluğunu doldurmaya çalışan pek çok sağduyulu yazarlarımız bu mukaddes davanın savunuculuğunu daha gür bir sesle yapmaya devam edecek, layık olduğu yere taşıyacaktır.

Allah rahmet eylesin. Sevenlerine ve yakınlarına sabır versin. Ruhu için fatiha. 

Bu yazı toplam 2662 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim