Reklam
Hanımlar Hem Eğleniyor Hem Öğreniyor

Hanımlar Hem Eğleniyor Hem Öğreniyor

Amaç, spor yapan, sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda bilinçli bir toplum oluşması..

09 Ocak 2016 - 14:50 - Güncelleme: 09 Temmuz 2016 - 13:36

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Karaman Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam eden Mümine Hatun Hanımlar Lokali ve Beyazkent Hanımlar Lokali'nde devam eden kurslar sayesinden hanımlar hem eğleniyor hem öğreniyorlar.

Karaman Belediyesi'nin bayanlara yönelik bir hizmeti olan Hanımlar Lokalleri, açıldığı günden bu yana hanımlar, günlük yaşamlarında kolaylık sağlayacak, kendilerini geliştirebildikleri ve kaliteli zaman geçirebildikleri kurslar ve faaliyetlerle buluşuyor.

Güler yüzlü personeli, alanında uzman eğitmeleri ile hanımlar, resim, bağlama, kat-ı sanatı başta olmak üzere birçok sanatsal ve mesleki eğitimin verildiği lokallerde aynı zamanda sportif faaliyetlere de katılıyorlar. Ayrıca lokallerde Kur'an-ı Kerim dersleri de veriliyor.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; " Hanımlara yönelik açmış olduğumuz hanımlar lokalleri sayesinde hanımlar, açılan kurslarda bir çok alanda eğitim alma imkanına kavuşuyor. Ayrıca sportif faaliyetlere katılarak sağlıklı bir yaşam spor yapabiliyorlar. Amacımız, spor yapan, sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda bilinçli bir toplum oluşmasına katkı sağlamaktır. Şuan sayısı iki olan hanımlar lokallerine önümüzdeki süreç içerisinde yenilerini ekleyerek daha fazla kişinin bu imkandan faydalanmalarını sağlayacağız." dedi.

 

Bu haber 2174 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..