YABAN DOMUZU SÜREK AVI DÜZENLENDİ

Karaman’da tarım alanlarında, önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda...


YABAN DOMUZU SÜREK AVI DÜZENLENDİ

Karaman’da tarım alanlarında, önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda; Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü organizasyonunda sürek avları düzenlenmektedir.

Bu kapsamda 08-09 Aralık 2018 Cumartesi ve Pazar günü Karaman merkez ilçe Başkışla, Kızılyaka, Damlapınar, Göcer ve Yılangümü köylerinde yaban domuzu sürek avı düzenlendi. Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda; yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarında zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülâsyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü organizasyonunda sürek avları düzenlenmektedir. Bu kapsamda Karaman merkez ilçe Başkışla, Kızılyaka, Damlapınar, Göcer ve Yılangümü Köylerinde Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak, 08-09 Aralık 2018 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan mücadele amaçlı yaban domuzu sürek avında 43 adet yaban domuzu itlaf edilmiştir. Tarımsal üretimimizin emektarı olan; çiftçilerimizin ürünlerinin korunması için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her zaman üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Mücadele amaçlı sürek avı çalışmalarda emeği geçen personellere, avcılara, Alay Komutanlığına, Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğüne ve Sağlık İl Müdürlüğü çalışanlarına katkılarından dolayı teşekkür ederiz.