GURBETTE DAYANIŞMA GÜNLERİ
Reklam

GURBETTE DAYANIŞMA GÜNLERİ

Gurbetçileri buluşturan bu anlamlı gece hakkında bilgiler veren Larende.com Avrupa temsilcisi hemşehrimiz Nusret Öksüz;

06 Şubat 2019 - 23:10 - Güncelleme: 06 Şubat 2019 - 23:13

HOLLANDA’DA SUDURAĞILI GURBETÇİLER ARABAŞI GECESİNDE BULUŞTU

Karaman’a bağlı Sudurağı Kasabası’ndan vatandaşlar, Schiedam’da buluştu. Hollanda Sudurağı Derneği olarak her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen ‘Arabaşı Akşamı’ programında biraraya gelen Sudurağılılar hasret giderdi.
Gurbetçileri buluşturan bu anlamlı gece hakkında bilgiler veren Larende.com Avrupa temsilcisi Nusret Öksüz;
“Hollanda’nın çeşitli kentlerinin yanı sıra bazı Avrupa kentlerinden de arabaşı programına gelerek Schiedam Merkez Camii Salonu’nda buluşan 200 civarinda Sudurağılı vatandaşımız birlik ve beraberlik sergilediler.
Programa Hollanda Karamanlılar Federasyonu (Hokaf) Başkanı Mustafa Duyar, Hokaf yönetim kurulundan bazı üyeler, Hollanda Bardaslılar Derneği Başkanı Rıza Görer, işadamları ve Sudurağılılar katıldı.
Kuran tilaveti ve İstiklal Marşından sonra Hollanda Sudurağı Derneği Başkanı Nebi Sancar kürsüye geldi.
Sancar, “Kuruluşu yılı olan 2009’dan beri gurbetteki hemşerilerimize hizmet eden derneğimiz bildiğiniz gibi sayısını bile hatırlamadığımız birçok programlara imza atmıştır. Bu programlardaki tek amacımız Avrupa’nın değişik şehirlerinde yaşayan siz gurbetçilerimizi bir araya getirerek hasret gidermek ve hoş zaman geçirmelerini sağlamaktır. Derneğimiz kurulduğu günden beri 3 defa büyük Sudurağı Gecesi, yaz tatillerine denk gelmeyen Ramazan ve Kurban Bayramlaşma programları, arabaşı programları, kadınlar günü aktiviteleri, gençlerimize Türkiye gezisi, genç kızlarımıza spor ve yemek programları, gençlerimizle futbol turnuvalarının yanı sıra Karamanlar Federasyonu ile beraber birçok programlar organize etmeye çalıştık. Bundan sonrada devam edecektir. Son zamanlarda bazı çıkarcı şer güçleri milletimiz arasına fitne fesat çıkararak milletimiz arasına nifak tohumları ekmektedirler. Ama bizler bir olup beraber olup bu şer, çıkarcı guruplarına fırsat vermeyeceğiz Allahın izni ile.
Kardeşlerim Çanakkale’de 250.000, Sarıkamış’ta 90.000 ve güneydoğuda yüzlerce şehidimiz bizler birbirine düşsün diye şehit olmadı. Geçmişte ecdadımız, şimdilerde yavrularımız bizler vatanımızda hür ve birlik içinde yaşayalım diye kendilerini feda ettiler. Şehit oldular. Geri dönmemek üzere cepheye koştular. Birbirimize düşerek onların kemiklerini sızlatmayalım.” dedi.
Gecede, ailece bir araya gelen Sudurağılılar hasret giderdiler ve en kısa zamanda tekrar bu gibi programlarda buluşmak temennisiyle ayrıldılar.”dedi.
Sudurağı Derneği Yönetim Kurulu: Nebi SANCAR (Başkan), Aysun CEYHAN(           Başkan Yardımcısı), Mehmet UZUN(Başkan Yardımcısı), Abbas TUNA(Muhasip),  Zeliha TÜRKTAŞ(Üye), Özlem ÖZLER(Üye), Nazmiye BİÇER(Üye).”


...


 

Bu haber 1643 defa okunmuştur.