Reklam
Guinness Rekorlar Kitabına Başvurdu
Reklam
Reklam

Guinness Rekorlar Kitabına Başvurdu

Hemşehrimiz Anıl Ünlü Dünyada en yüksek irtifada saz çalan ve türkü söyleyen insan olarak tarihe geçti.

Reklam
06 Kasım 2019 - 14:58 - Güncelleme: 06 Kasım 2019 - 20:18

Ermenek Belediyesinden yapılan açıklamada:

Sosyal paylaşım sitesinde videosunun açıklamasında, 'Merhaba, ben Anıl Ünlü. 5 yıldır dünyayı dolaşan bir gezginim. Son 3 yıldır da gittiğim yerlere sazımı da taşıyorum. Gittiğim yerlerin kültürlerini, yemeklerini ve müziklerini tanırken onlara biraz da bizim kültürümüzü tanıtıyorum. Bu zamana kadar müziğimizle ilgili aldığım tepkiler, sazımı sürekli yanımda taşıma yöneltti beni.

2019'un Eylül ayında başladığımız Everest Ana Kampı yürüyüşümüzde de yanımdan ayırmadım ve Everest manzarasının en güzel göründüğü yerlerden birisi olan Kala Patthar zirvesinde sazımla, sözleri Pir Sultan Abdal'a ait olan, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu'ndan dinleyerek hayran kaldığım 'Ey benim divane gönlüm' türküsünü seslendirdim. İnternette araştırdığım bilgilerin ışığında, bu türküyle dünyada en yüksek irtifada saz çalıp türkü söylemiş insan oldum.

Guinness Rekorlar Kitabı'na da başvurumu gerçekleştirdim ve cevap bekliyorum' ifadelerine yer verdi.

Ermenek Belediyesi olarak, Hemşehrimizi bu tür faaliyetlerinden dolayı tebrik eder, bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz. Hemşehrimizi ınstagram sayfasında gezmekenkolay adresinden takip edebilirsiniz.Kaynak: larende haber
Bu haber 1220 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..