Reklam
Reklam
Gevher Hatun Anaokulu

Gevher Hatun Anaokulu

eTwinnig projesi Gevher Hatun Anaokulunun minik öğrencilerinin aileleriyle birlikte hazırlamış olduğu materyallerle ve tarihi değerleriyle 81 ili birlikte tanıttığı Kültür Dolu Anadolu sergisini açtılar.

17 Nisan 2019 - 17:50
Reklam

Gevher Hatun Anaokulundan Buram Buram Anadolu Kokan Sergi

Proje kapsamında, her ilin kültürünü yansıtan materyaller, Gevher Hatun Anaokulunda sergilendi. 81 ilin, yöresel yemek tarifleri ve henüz kaybolmamış kültürel değerlerimiz ile tarihe mal olmuş şahsiyetlerinin yer aldığı sergiyi gezen İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt, çalışmalar hakkında okul yöneticilerinden ve ailelerden bilgiler aldı.
Minik öğrencilerin stantlarını tek tek gezen İl Müdürü Abdurrahman Kurt öğrencilerle yakından ilgilenerek onlarla bir süre sohbet etti. Sergi sırasında öğrenci velileriyle de sohbet eden Abdurrahman Kurt her ilin kendine has kültürel, tarihi ve önemli şahsiyetlerinin olduğunu kaydetti. Kurt, “Buram buram Anadolu kokan bu anlamlı sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyor, projenin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
İl Müdürü Kurt’a 81 ili tanıtan minik öğrencilerin yaşamış olduğu heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi.  Sergi günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.
 

Bu haber 803 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x