Reklam
Reklam
Gençlik ve Spor Bayramı
Reklam

Gençlik ve Spor Bayramı

İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl etkinlikleri nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kurt mesajında şu ifadelere yer verdi:

18 Mayıs 2019 - 04:18
Reklam

İl Müdürü Abdurrahman Kurt’un 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı 
“19 Mayıs 1919, ülkenin en ağır şartlar altındayken dahi milletle bir bütün olmanın ortaya çıkardığı gücü tüm dünyaya göstermesi bakımından eşsiz bir tarihtir.  Dört bir yandan düşmanın esaret altına almaya çalıştığı bir günde, tarih boyunca hiçbir zaman hürriyetinden vazgeçmeyen bir milletin yeniden şahlanışı için ilk kıvılcımın atıldığı gündür bugün. Gazi Mustafa Kemal’in, silah arkadaşları ve milli mücadele kahramanları ile bağımsızlık meşalesini yakmasının üzerinden 100 yıl geçti. İlk günkü değerleriyle nice 100 yıllar geride bırakacak bir gücü her koşula rağmen içimizde taşıyoruz.
Bizler, istiklalini kaybetmemek için gencecik yaşta binlerce şehit veren bir milletin evlatlarıyız. Ülkemizde genç olmakla, dünyanın herhangi bir ülkesinde genç olmak aynı şey değildir. Bu ülkenin on beşli, yirmili yaşlarda hatta henüz sakalı bile çıkmamış gençlerin mücadeleleriyle kurulduğunu asla unutmuyoruz. Bu nedenle, ülkesi ve milleti için aklı ve vicdanını bilim ve ahlakla yetiştirmiş gençlerimize yüz yıllık, bin yıllık bir muştu gözüyle bakıyoruz. 
Genç nüfusu en büyük sermayeleri arasında yer alan ülkemizi köklü medeniyeti ile gelişmiş ülkelerin üzerine çıkarabilmek için bize düşen görev; dinine, diline, kültürüne bağlı, özgür ve hür düşünceli, toplumdan, dünyadan haberdar, gelişmelere açık gençler yetiştirmektir.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; milli mücadele kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın gençlerimizin şahsında tüm milletimize kutlu olmasını diliyorum.” 
 

Bu haber 334 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALLAH RAHMET EYLESİN
ALLAH RAHMET EYLESİN
KARAMAN BELEDİYESPOR
KARAMAN BELEDİYESPOR