Reklam
Gençlik Gelecek Değildir, Gençlik Bekçide Değildir
Reklam

Gençlik Gelecek Değildir, Gençlik Bekçide Değildir

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın Karaman'da.

24 Mart 2017 - 19:36

Önder İmam Hatipliler Derneği davetlisi olarak Karaman'a gelen Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, genç lise kesimlere seslendi. Anayasanın 18 yaş meselesi artık ‘Gençlik Gelecektir’ meselesini tamamen tarihin derinliklerine gömeceğini vurgulayan Boynukalın, “Gençlik gelecek değildir. Gençlik bekçide değildir.

Gençlik sağdan ve soldan asacağınız dehşet dengesinin enstrümanı da değildir. Gençlik bugündür, bizler bugünün gençliği olan Erbakan Hoca’nın öğrencileriyiz. Recep Tayyip Erdoğan’ın çıraklarıyız ve Resulullah’ın ümmetiyiz. Bu ümmetin gençleri olarak Türkiye’nin hikayesi bu hikayedir.” dedi. Türkiye’nin güçlü olması gerektiğini dile getiren Bakan Yardımcısı Boynukalın, “Kanın, zulmün ve gözyaşının her türlü zalimliğin dört bir koldan bastırdığı bir coğrafyada siz tek umut vadeden ülkenin, tek umut vadeden partisinin, tek umut vadeden Cumhurbaşkanının, tek umut vadeden imam hatip neslisiniz” şeklinde konuştu.

15 Temmuz’da yapılan darbenin dünyada eşi ve benzerinin olmadığını ifade eden Boynukalın, şunları söyledi: “Darbeler tarihine baktım. Darbeler tarihinin yüzde 70’i Güney Amerika’da geçiyor. Dünyada meclisi basan askerlerden sonra vatandaşın meclisi girmesiyle durdurulan darbeler var. Ama dünyada köprünün, belediyenin üzerinde bu ülkenin meydanlarına gelip teker teker insanları yere indirip karargahı basıp asker, polis, vatandaş öldürüp darbeyi açıkladıktan sonra eli çıplak sadece göğsünde imandan başka hiçbir şey olmayan insanlar tarafından durdurulan başka hiçbir darbe yok. Bu darbenin durduruluş şekli ile imandan başka çıplak eliyle hiçbir şeyden korkmadan tanka, topa, tüfeğe karşı koyabilen bir millete sahibiz.”

Konferans hatıra fotoğrafları ve Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın'a tablo hediye edilerek sonlandırıldı.

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 10702 defa okunmuştur.