Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Gençlerden “Halep’e Yol Aç” Fotoğraf Sergisi
Reklam

Gençlerden “Halep’e Yol Aç” Fotoğraf Sergisi

Genç STK Platformu’nun desteklediği “Halep’e Yol Aç” fotoğraf sergisi dualarla açıldı.

13 Aralık 2016 - 09:41 - Güncelleme: 09 Ocak 2017 - 16:06
Reklam

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesinde Halep’e başlatılan insani yardım kampanyası çerçevesinde Karaman Genç STK Platformu’nun desteklediği üniversitedeki bir çok öğrenci kulüplerinin bir araya gelerek gerçekleştirdiği “Halep’e Yol Aç” fotoğraf sergisi dualarla açıldı.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Münir Oktay, Edebiyat Fakültesi Sekreteri ve Cihannuma Derneği Karaman Temsilcisi Cahit Suci ve Genç Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı sergi açılışında Halep’te yaşanan yıkımı anlatan fotoğraflar yer aldı.

Savaşın acısını Suriye ve Türkiye’nin birlikte yaşadığını belirten platform yetkilileri; Halep’te ölen kardeşliğimiz tükenen ise insanlıktır dedi. Halep’te ekmek üretiminin durmak üzere olduğunu, Karaman STK Platformu tarafından başlatılan Halep’e insani yardım kampanyası çerçevesinde üniversite içinde de bilgilendirme standı açıldığını, duyarlı öğrencilerin buraya gelerek başlatılan kampanyaya destek vermelerini gönül coğrafyalarına sahip çıkmaları gerektiğini söyledi.

Platform temsilcileri “Halep’e Yol Aç” etkinliklerinin hafta boyunca devam edeceğini  14 Aralık Çarşamba günü saat 15.00’da KMÜ SKS-2 Nolu Salonda Basın Açıklaması yapılacağını ve akabinde “Halep Kan Ağlıyor” adlı video gösterimi gerçekleştirileceğini, 16 Aralık Cuma Günü de Kampüs Camii’nde Cuma namazından sonra Gıyabi Cenaze namazı kılınacağını belirterek öğrenci ve vatandaşlarımızı davet ettiler.

2-010.jpg

Bu haber 1503 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARAMAN'DA 900 KİŞİ RESMİ KURUMLARDA İŞE ALINACAK
KARAMAN'DA 900 KİŞİ RESMİ KURUMLARDA İŞE ALINACAK
SOYARI AİLESİNİN ACI GÜNÜ
SOYARI AİLESİNİN ACI GÜNÜ