Gençler Buluşuyor, Tecrübeler Konuşuyor
Reklam

Gençler Buluşuyor, Tecrübeler Konuşuyor

Karaman Genç Memur-Sen teşkilatının düzenlediği “Gençler Buluşuyor, Tecrübeler Konuşuyor” programında gençlik teşkilatlarının yöneticileri ve üniversite öğrencileri buluştu.

16 Mart 2016 - 15:13

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı programda  ‘Kamu Yönetimi ve Eğitimde Liderlik’ söyleyişileri ile gençlerle sohbet edip tecrübelerini aktardı.

Genç Memur-Sen İl Başkanı Cihat Pınarcı’nın selamlama konuşmalarıyla başlayan program, Sultanoğlu’na gençliğin ihya ve inşasına verdiği desteklerden ötürü plaket taktimi yapılarak aile fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Kökü Ezelde ve Dalı Ebedde Bir Gençlik

Hatuniye Medresesi’nde gerçekleşen programda Pınarcı yaptığı konuşmasına;  geçtiğimiz hafta Şırnak İdil’de şehit düşen Hakan Yılmaz’a ve  Ankara’da meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 37 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı dileyerek başladı.

Anadolu coğrafyasında geçmişten bu yana acı ve kederlerin eksik olmadığını belirten Pınarcı, ‘Milletimize ve devletimize tuzak kuranların Allah tuzaklarını başlarına geçirecek, milletimiz bu fırsatçı zalimlere asla boyun eğmeyecek” dedi.

Bir beldede eğer gençlik ümmetine, milletine ve davasına sahip çıkıyorsa endişeye gerek olmadığını bir ve beraber olarak daha iri ve diri olacaklarını belirtti. Teşkilatlarının ‘Şer’i imha, hayrı ve nesli ihya ve inşa’  etme noktasında faaliyetler gerçekleştirdiğini, ilim, irfan ve hikmet yolunda şuurlu bir gençlik yetiştirilmesi için gayret gösterdiklerini belirten Pınarcı,  özgüvenini tarihinden ve mukaddesatından alan bir nesle ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Lider İnisiyatif ve Risk Alan Kişidir

Sultanoğlu gençlerle gerçekleştirdiği keyifli sohbetinde; kendi hayatından da örnekler vererek çocukluğunda ve gençliğinde kendisi için dezavantaj olarak gördüğü bir çok işte çalıştığını ancak bunların aslında bir avantaja dönüştüğünü ve yöneticilik becerilerinde kendisine katkılar sağladığını belirtti. Liderin inisiyatif alarak gerektiğinde riske girebilen kişi olduğunu aksi taktirde risk almaktan kaçınan kişinin lider değil idareci olacağını söyledi.

Lider Otoriteyi Kendinde Toplamaz Ekibiyle Paylaşır

Ben dilinin sadece liderler için değil herkes için sıkıntılı bir durum olduğunu, liderlerin bu ben dili değil biz dili kullandıklarını. Yetkiyide, sorumluluğu da otoriteyi de ekibiyle paylaşan kişilerin liderlik özelliklerini taşıdığını, personeline karşı daima güler yüz gösterebilen iletişimi son derece güçlü kişiler olduklarını. Liderlik doğuştan gelen bir takım özelliklerin kişide oldumasıyla ortaya çıkabilecek bir durum olduğunu ancak ortaya çıkmasında ve geliştirilmesinde kişisel gayretin ve kişinin kendisini geliştirebilmesinin de bir o kadar önemli olduğunu vurguladı.

Sivil Toplum Kuruluşlarının ve gençlik teşkilatlarının yöneticileri, kurum ve okul müdürlerinin, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı programda samimi bir sohbet ortamında gerçekleşen program sonunda Genç Memur-Sen il başkanı Cihat Pınarcı , Sultanoğlu’na gençlere verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti. Sultanoğlu’da programı düzenlemeleri vesilesiyle teşkilat başkanı ve yönetimine teşekkür etti.

Bu haber 1304 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..