• BIST 79.933
  • Altın 125,211
  • Dolar 3,0841
  • Euro 3,3545
  • Karaman 10 °C
  • Konya 9 °C
  • Ankara 5 °C
  • Antalya 21 °C
  • İçel 19 °C

Gelecek Savaşların Şifreleri

Mehmet KARAGÖZ

Yaşlı dünyamız hızla daha önce örneği görülmemiş savaşların içine doğru itiliyor.
Bizim mensubu olmakla şerefyab olduğumuz Büyük Türk Milleti; tarih boyunca büyük meydan savaşlarında kahramanlıklar ve destanlar yazarak tarihi eskitmiş bir ulustur.
Bizi savaş ve harb gibi kelimeler ürkütemez. 

Ancak, bazı emarelere ve bazı hadisi şeriflerin ahbarına bakarak farklı ve bilinmez yöntemle yeni savaşların kapımızı çalmaya başladığını, artık eşmellerin budda bile anlamış olmalı.

Dilerseniz önce “Muhbir-i Sadık” hep doğru söyleyici, Efendimiz Muhammed Aleyhisselam’ın haber verdiği tüyler ürperten olaylara bakalım.

İslam inancında Melhame-i Kübra adı verilen, AMİK ovasında (Hatay) kıyamete yakın çok büyük bir savaşın olacağı yer alır. Yahudi ve Nasara’da ise bu savaşın adı ARMAGEDON savaşıdır.

Kaynaklara göre AMİK ovasında çok büyük ve çok kanlı bir savaş olacaktır. Bu savaşın gerçekleşeceği yer ise, atların diz kapaklarına kadar kana gömüleceği haberi verilen Amik Ovası'dır. Bu savaşta karargah ve merkez ŞAM şehridir. Bu savaşın ardından İstanbul yeniden fethedilecek ve Mehdi Aleyhisselam kısa bir süre sonra da İsa aleyhisselam gelecek deccal ile savaşacaktır.

Hadis-i Şerif; Melhameler vuku bulduğunda Allah-u Teàlâ Şam cihetinden, Mevali kabilesinden bir grubu gönderir ki onlar Arap'ın en iyi ata binenleri ve silahlı olanlarıdır. Allah onların sebebi ile bu dini kuvvetlendirir. (Hz. Ebû Hüreyre Radyıllahü anh / Râmûz el-Ehàdîs - 66/7. )

İnsanlar için üç temerküz noktası vardır. Antakya Amik'inde olan Melhame-i Kübrâ'da toplanma merkezi Şam olur. Deccal vak'asında merkezleri Kudüs; Ye'cüc ve Me'cüc hadisesinde Tur-u Sinâ... Hz. Hüseyin Radyıllahü anh / Râmûz el-Ehàdîs 351/8. 

Melhame-i Kübra gününde müslimanların merkezi Şam şehrinde Guta denilen yerdedir. O gün müslimanların menzillerinin en hayırlısı orasıdır.

Hz. Ebüd-Derdâ Radyıllahü anh / Râmûz el-Ehàdîs 322/10

NOT: Bu hadisi şerifler; Gümüşhaneli Ahmed Ziyâeddîn Hazretleri'nin hazırladığı Râmûz el-Ehàdîs isimli hadis mecmuasından alınmıştır. Başka kaynaklarda da vardır.

Görülüyor ki, Hatay yakınlarında bulunan AMİK ovasında bazılarına göre 3.cü dünya savaşı, bazılarına göre Melhame-i Kübra(Büyük savaş), batı kaynaklarına göre de, ARMAGEDON savaşı olacaktır. İşaretler bu savaşın çok yakında olacağını gösteriyor. 310 km karelik bir alanı kaplayan bu ovada bir milyon müsliman birmilyon hristiyan ve Yahudi ile savaşacağı ve kan gövdeyi götüreceği bilgisi kayıtlarda vardır.

Horasan'dan siyah bayraklılar çıkar ve İlya'ya (Kudüs'e) kadar önlerinde bir şey tutunamaz. (Hz. Ebû Hüreyre Radyıllahü anh / Râmûz el-Ehàdîs -508/4.

Horasan bölgesinde yaşayan topluluklardan en önemlileri: İranlılar, Horasan Türkleri, Türkmenler, Kürtler ve Araplar bu bölgede yaşamaktaydı. Suriye ve İrana kadar uzanan topraklar olsa gerektir. Bu hadisi şerif DAEŞ’i işaret ediyor olabilir.

Sütunlarımız yetmediğinden pek çok hadisi şerifi ve haberleri burada esefle belirtelim sunamıyoruz.
 

Ancak araştırdıkça çoğalan ve gelişen haberler, algılar ve olgular gösteriyor ki, önümüzdeki dönem müslimanlar için rahat bir zaman dilimi olmayacaktır.

Çok ağır ve korkunç günler yaşayacağımız görülüyor. Ancak Mehdi ve İsa aleyhisselamın gelmesiyle müslimanlar huzura kavuşacak, dünya adaletle ve İslami hükümlerle yönetilecek daha sonra tekrar bozulma ve kokuşma başlayacak azalarak islama inanan ve yaşayan kalmadıktan sonra da kıyamet kopacaktır.

Allah’ım sonumuzu hayreylesin inşallah…
 

Bu yazı toplam 998 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim