Reklam
Reklam
Reklam
GELECEĞİN SAĞLIKÇILARI SAHADA YARIŞTI

GELECEĞİN SAĞLIKÇILARI SAHADA YARIŞTI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından ‘Ambulans Rallisi’ konulu eğitici yarış düzenlendi.

24 Aralık 2019 - 13:58

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu önünde gerçekleşen ve İl Sağlık Müdürlüğü, İlk ve Acil Yardım Derneği ile Sağlık Odaklı Spor ve Faaliyet Öğrenci Topluluğunun destekleri ile gerçekleştirilen yarışlar iki etap olarak tasarlandı. İlk etapta öğrenciler Temel Bilimler Laboratuvarında yer alan maketler üzerinde ilk ve acil yardıma ilişkin hünerlerini sergilerken ikinci etapta ise trafik kazası senaryosu eşliğinde 200 metrelik parkurda taşıma ve triyaj konusunda kıyasıya yarıştılar. 

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü, Devlet Hastanesi ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi UMKE'nin desteğiyle gerçekleştirilen yarışta 4'er kişilik 8 ekip halinde toplam 32 öğrenci ter döktü. Medikal yaklaşımlar ve travma konularında iki farklı alanda yapılan yarışmalarda öğrenciler eğitim gördükleri derslerle ilgili uygulama yapma fırsatı yakalarken aynı zamanda olası bir vaka ile karşılaşma anında yapmaları gerekenleri deneme imkanı buldular. 

Bu haber 1000 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..