GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
Reklam

GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, bir mesaj yayımlayarak basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

09 Ocak 2019 - 17:52 - Güncelleme: 09 Ocak 2019 - 18:07

BAŞKAN ÇALIŞKAN’IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, bir mesaj yayımlayarak basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Basın mensuplarının, ilkeli ve sorumlu yayıncılık anlayışıyla kamuoyunu doğru ve tarafsız bilgilendirme gibi önemli bir görev ifa ettiğini kaydeden Başkan Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Zor şartlar altında görev yapan yerel basın çalışanları başta olmak üzere tüm basın mensupları, kamuoyunu bilgilendirme adına doğru, tarafsız haber verme, objektif davranma, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde barındıran önemli bir mesleği icra etmekte, biz kamu yöneticileri ve halkımız arasında köprü vazifesi de görmektedir. Bu anlayışla görev icra eden tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en samimi duygularımla kutluyorum.

Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamu yararına hizmet yapmakta olan gazeteci arkadaşlarımız; şehrimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Karaman Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi doğru, ilkeli ve tarafsız habercilik yapan basın yayın kuruluşlarımıza ve çalışanlarına her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Bizlerle sürekli beraber olan, her şartta mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirerek halkımızın haber alma hakkını sağlayan ve aynı zamanda Karamanımızın tanıtımına katkı sağlayan tüm basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, tüm sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler dilerim.”


RECEP KONUK, GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI


KONUK; DAHA MÜREFFEH TÜRKİYE İÇİN ÜRETİYOR, BU GAYRETTE EN BÜYÜK DESTEĞİ GAZETECİLERİMİZDEN ALIYORUZ


KONUK: TÜM YOLLARIN KAVŞAK NOKTASINDA GAZETECİLER VAR


KONUK: GAZETECİLER, TARIM İÇİN DE EN SAĞLAM DAYANAK NOKTASIDIR


Demokrasimizin, siyasetimizin, devlet yönetimimizin, sanayimizin, ekonomimizin, tarımın, gıdanın, sanat, edebiyat, sinema gibi bütün alanların gazeteciler olmadan sağlıklı işlemeyeceğine dikkat çeken Başkan Konuk, “çünkü yönetenler ile yönetilenler, birey ile toplum, dün ile bugün, bugün ile gelecek arasındaki tüm yolların kavşak noktasında gazeteciler var” dedi. 25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk bir mesaj yayınlayarak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. 


Haberleri ve gözlemleriyle topluma ayna olan, yaşanan olayları, hal ve tavırları ortak bir zemine taşıyan, insanları bilgilendiren gazetecilerin; sosyal hayatın seyrine de kamuoyu oluşturarak, kamuoyunu geleceğe hazırlayarak katkı yaptığını ifade eden Başkan Recep Konuk, “devlet ve millet hayatının can damarlarını haber, araştırma, yazı ve yorumlarıyla sürekli açık tutan, damarların çift taraflı çalışmasını sağlayan gazeteciler; zor, meşakkatli, mesuliyeti yüksek ancak bir o kadar onurlu, bir o kadar kutsal bir mesleğin mensuplarıdır. Çünkü bu meslek, üstlendiği işlev itibarıyla zorluklar ve yokluklar karşısında yıkılmaz, eğilmez bir irade, hak terazisinden sapmayan bir vicdan, yüksek bir karakter gerektirir” diye konuştu.

25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Ülkemizde 1961 yılından beri 10 Ocak’ın “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlandığını hatırlatan Konuk, gazetecilerin, milletimizin duyan kulağı, gören gözü, konuşan dili, yazan eli ve hak terazisinden sapmayan vicdanı olduğunu kaydetti.

Bireyin bireylerden, toplum kesimlerinin toplum kesimlerinden ve bütün toplumdan, milletlerin milletlerden, insanların birbirinden ve hadiselerden, gelişmelerden, yaşananlardan ve yaşanabileceklerden haberdar olmasının gazeteciler aracılığıyla sağlandığına işaret eden Başkan Recep Konuk, demokrasimizin, siyasetimizin, devlet yönetimimizin, sanayimizin, ekonomimizin, tarımın, gıdanın, sanat, edebiyat, sinema gibi bütün alanların gazeteciler olmadan sağlıklı işlemeyeceğine dikkat çekti. Başkan Konuk, “çünkü yönetenler ile yönetilenler, birey ile toplum, dün ile bugün, bugün ile gelecek arasındaki tüm yolların kavşak noktasında gazeteciler var” dedi.


GAZETECİLERİN VARLIĞI MİLLETİMİZ İÇİN TEMİNATTIR 

Başkan Recep Konuk, mesajında şu ifadelere de yer verdi: “Anadolu'da zor şartlarda varlığını sürdüren gazeteciler, hangi mecrada olursa olsun, her dönem ve şartta milletimizin, üretimin, tarımın, sağlıklı gıdanın, üreticinin, demokrasimizin yanında yer almaktadır. Bu ülkede demokrasimize kast edildiğinde durduğu yer belliydi gazetecilerimizin, sarsılmaz bir inanç ve kararlılıkla milletimizin yanında durmuşlar, demokrasimizin bir avuç çapulcu tarafından rafa kaldırılmasına müsaade etmemişlerdi. Hal böyle olunca çok rahat bir şekilde şunu ifade edebiliriz, gazetecilerin varlığı milletimiz için teminattır. 

Gazetecilerimiz, bugün de bin bir türlü zorluklara, ülkemize yönelik ekonomik saldırıların oluşturduğu bütün sıkıntılara rağmen ayakta kalmaya ve ülkemizin geleceğine sahip çıkmaya devam ettiler, ediyorlar. Şuna inanıyorum, gazeteciler en ağır imtihanlara rağmen, gazeteci kimlikleri ile ayakta durma kararlılığından asla taviz vermezler ve vermiyorlar. Milletimizin duyulamayan sesinin duyulmasına, ifade edemediklerinin ifade edilmesine vesile oluyorlar. 

Anadolu’daki gazetecilerimizin; kalemlerini, mesleki haslet ve özelliklerini kıskançlıkla koruyarak ve asla gazeteci kimliklerinden taviz vermeden meslek büyüklerinden devraldıkları mirasa sahip çıktıklarını, aynı kararlılığı ve hasleti, zorluklarla ve yoklukla mücadele geleneğini amme hizmeti motivasyonuyla devam ettirdiklerini görüyor ve biliyor, onların bu dik duruşunu takdirle karşılıyor, bu duruşun milletimiz için en önemli dayanak noktalarından biri olduğuna inanıyoruz.”


BİZİM ADIMIZA VE BİZİM İÇİN VERİLEN BU MÜCADELE İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ

"Nitekim, ülkemizde ne yazık ki zaman zaman üretimin kıymetini bilmeyen, ya da bilinçli bir şekilde siyaseti de etkileyerek dışa bağımlı bir ekonomik yapının oluşması için mücadele eden bir kısım lobi ya da başka odakların girişimleri karşısında yakın ve uzak tarihimizde onların karanlık emellerini açığa çıkarmak, yaptıkları haber ve araştırmalar ile gerçeğe ışık tutmak yine dik duruşu olan ve olaylara ve hadiselere millet ve memleket odaklı bakan gazetecilerimizin gayretleriyle olmuş, ülkemiz ve milletimiz gazetecilerimizin duyarlılığı sayesinde sonu belirsiz maceralara sürüklenmekten defalarca kurtulmuştur. Bizim gazetecilerimiz her defasında ispat etmiştir ki, üretimin, bu toprakların, üretenin, çiftçinin tarafındadır" şeklinde açıklamasını sürdüren Genel Başkan Recep Konuk; sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Tarla, ürün, çiftçi ve Anadolu’daki fabrikalara eli en kuvvetli ve dostane uzanan, gözü, kulağı ve gönlü en açık olanlar gazetecilerdir. Yaşadık biliyoruz, Türk çiftçisi daha çok üretsin, Türkiye daha müreffeh olsun diyerek çıktığımız yolda, gösterdiğimiz gayrette en büyük desteği biz gazetecilerimizden alıyor, onların haber, yorum ve analizleri şevkimizi arttırırken ufkumuzu aydınlatıp bakış açımızı zenginleştiriyor. 

Zorluklara ve yokluklara karşı verdikleri ayakta kalma mücadelesinin de, vicdan ve karakter sahibi olarak mesleklerini, gazeteci kimliklerini ve ilkelerini koruma mücadelesinin de aslında geniş ama sessiz kitlelerin hür sesi olarak kalabilmek için verildiğini biliyor ve bizim adımıza ve bizim için verilen bu mücadeleyi destekliyor, bu mücadele için tüm gazeteci kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Biz biliyoruz ki, gazetecilerimizin dimdik ayakta durmasının bizim için anlamı, üreticinin eğilmemesi, çiftçinin sesinin gür çıkmasıdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, hangi mecrada gazetecilik yaparsa yapsın, bütün medya çalışanlarının, tüm gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, gazetecilik mesleğinin bütün mensuplarının layıkıyla mesleklerini icra edebilecekleri olanaklara sahip olmalarını, yaşadıkları bütün zorlukları aşarak, layık oldukları güzelliklere ulaşmalarını ve meslek hayatlarının başarılarla dolu olmasını diliyorum.” 


DR. RECEP ŞEKER; “TÜM GAZETECİLERİMİZİN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM” 


AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

ŞEKER, mesajında şu ifadelere yer verdi; 


“Tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. 


Tarafsız ve özgür basın; demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biridir, toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında da çok önemli bir yeri vardır. 

Değerli basın mensuplarımız gece-gündüz, yaz kış demeden en zor şartlarda görevlerini büyük fedakârlıkla yerine getirmekte, basın ahlak kuralları doğrultusunda kamuoyunu bilgilendirerek, halkımızın talep ve beklentilerini ve yaşadığı sıkıntılarını dile getirerek, sıkıntıların çözümünde çok önemli bir rol oynamaktadırlar.  

Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayarak dünyanın ve ülkemizin dört bir yanında bizlere doğru bilgi aktarma çabası ile mesleğini icra eden, doğru ve anlık bilgileriyle halkımızın haber almasını sağlayan tüm gazetecilerimize bu zorlu görevlerinde üstün başarılar diliyorum.

Ayrıca ilimizdeki ve bölgemizdeki yaşanan olaylardan ve meydana gelen gelişmelerden an be an haberdar olmamızı sağlayan gören gözümüz, işiten kulağımız değerli yerel basınımıza da ayrıca şükranlarımı sunuyorum. 

Tüm basın mensuplarımızın  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, aileleriyle birlikte daha nice senelere sağlık, mutluluk ve başarılarla erişmelerini Yüce Allah (C.C)’dan niyaz eder, görevlerini yaparken yaşamını yitiren gazetecilerimizi rahmetle anıyorum.” Dedi.  


BAŞKANLAR´DAN "10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ" KUTLAMA MESAJI 


Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet ÇELİK ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan ALKAN “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladılar. Mesajda; 


“Demokrasinin ve çağdaş düzenlerin vazgeçilmez bir parçası olan basın, yeryüzündeki gelişmelerin aynasıdır. Gazeteciler toplumun ışığıdır. O ışık ne kadar güçlü olursa bizler de yolumuzu o kadar net ve doğru görürüz. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın, toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir.


Bu duygu ve düşüncelerle değerli basın mensupları, kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, halkımızın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olan başta Karaman'ın sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmelerini gündeme taşıyarak basın sektöründe hizmet veren basın çalışanlarının ve tüm gazetecilerin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, tüm basın mensuplarının çalışmalarla sağladıkları başarılarının devamını diliyoruz” ifadelerine yer verdiler.  


Karaman İl Genel Meclis Başkanı Adem KAPAR

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Her an, her yerde ve büyük bir özveri ile görevinin başında olan basın çalışanları bu görevi ifa edebilmek için zaman mefhumu gözetmeksizin çalışmaktadır. Yaptığımız her işte, attığımız her adımda, basın çalışanlarının ortaya koydukları emek ve gayrete şahidiz.

Basın çalışanlarımızın bu meşakkatli görevlerinde yeterli desteği göremediklerini biliyor ve bunun için her zaman idareciler olarak yanlarında ve destekçileri olduğumuzu bilmelerini istiyorum.


Karamanımızın tanıtımı ve gelişiminde, basın çalışanlarının çok önemli rolü ve katkıları bulunmaktadır. Basın çalışanlarımıza katkılarından dolayı içtenlikle teşekkür ediyorum. Şehrimize, ülkemize ve milletimize katkılarının aynı duyarlılıkla devam etmesini temenni ediyorum. 

Basın çalışanlarımızın, milli bir hedef olarak, ülkemizin 2023 hedeflerine giden zorlu yolları, fikirleriyle, kalemleriyle aydınlatmaya devam edeceklerine can-ı gönülden inanıyorum. Bu inanç ve düşüncelerle, daha iyi çalışma imkân ve koşullarına kavuşmaları temennilerimle, tüm basın çalışanlarının, 10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor; sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.


REKTÖR AKGÜL’DEN ‘10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’ MESAJI 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Demokrasimizin olmazsa olmazları arasında yer alan basın kuruluşları haber alma özgürlüğümüzün de en etkili organlarıdır. Kurumlar ve bireyler arasındaki veri akışı ile demokrasinin işlerliğine ve güçlenmesine katkı sağlayan basın, kamuoyunun doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde haber almasında da önemli bir rol üstlenmektedir.
Mesai ve zaman kavramı gözetmeksizin çalışmayı gerektiren, yorucu ve stresli iş koşullarına rağmen özverili ve fedakâr olmayı ilke edinen gazetecilik mesleği, özü itibariyle zor olmasına karşın nitelikleri yüksek özellikleri ile de çağımızın saygın mesleklerinden birisi haline gelmiştir. 
İlimizin ve ülkemizin sorunlarını kamuoyuna aktararak bu sorunlar üzerine çözüm önerileri sunan, bu işlevi ile toplumsal yapıya ve kamu kurum kuruluşlarına destek veren basın mensuplarımız görevlerinin verdiği sorumlulukla zorlu çalışma şartlarına rağmen bu kutsal görevi layıkıyla yerine getirmeye gayret göstermektedirler. 
Bu vesileyle başta üniversitemizde basın yayın faaliyetini layıkıyla ve severek icra eden mesai arkadaşlarımızın yanı sıra ilimizdeki yerel basın çalışanlarının ve ülkemizde bu kutsal görevi yerine getiren bütün gazetecilerimizin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, mesleki yaşantılarında kendilerine başarılar ve kolaylıklar diliyorum.” 


Karaman Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen Şube  Başkanı Özdemir’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Karaman Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen Şube  Başkanı Yunus Özdemir, 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” kapsamında sitemize yaptığı basın açıklamasında ; 

"Basın, halkın doğru bilgi alması, aktüel gelişmelerden haberdar olması, dünyada olup bitenlerin farkına varabilmesi için çok önemlidir. Tarafsız, ilkeli, özgür ve basın ahlak kurallarına uyan medya, demokrasinin önemli kurumlarından ve olmazsa olmazlarından biridir.

 Özgür ve tarafsız bir basın, demokratik işleyişin sağlıklı yürümesini sağlamakla, millî iradeyi güçlendirmekle kalmaz; sağlıklı bir kamuoyunun oluşmasına, halkın gerçekleri öğrenmesine, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesine de önemli katkılarda bulunur. 

Basın mensuplarının sorumluluklarını yerine getirebilmelerinin en önemli şartı, basın özgürlüğünün sağlanması ve korunmasıdır. Basın, görevini yaparken, evrensel meslek ilkelerini hayata geçirmeli, kamu yararını, özel hayata saygıyı, hukukun temel ilkelerini üstün tutan bir anlayışta olmalıdır. Bu yaklaşım, basına güveni sürekli kılacağı gibi, basının itibarını da daha yukarıya taşıyacaktır.
Bu tarz bir duruşa ve yaklaşıma 15 Temmuz gecesinde şahitlik ettik. Demokrasiden, millî iradeden, özgürlüklerden yana olan medyanın önemi ve gerekliliği, ihanet şebekesinin 15 Temmuz’da başlattığı darbe ve işgal girişimi sırasında net bir şekilde görülmüş; darbe girişimini püskürten milletin alanlara çıkmasında yaptığı olumlu yayınlarla önemli bir rol üstlenmiştir. Bu vesileyle, milletimizin o destansı duruşuna ve mücadelesine yaptığı haberlerle katkıda bulunan bütün basın mensuplarına teşekkür ediyor, bu duruşlarını sürdürmelerini temenni ediyoruz. 

Basın çalışanları, çok önemli ve güç bir görevi, karşılaştıkları onca zorluğa rağmen fedakârlıkla sürdürmektedir. Mesleğin yıpratıcı ve çetin şartlarına karşın dünyanın farklı bölgelerinde, çatışmalarda, savaşlarda, can güvenliklerini de tehlikeye atarak haber peşinde koşan gazeteciler gerçekten saygıyı ve takdiri fazlasıyla hak eden bir anlayışla görevlerini yerine getirmektedir. 
Çalışan gazetecilerin haklarının korunması, daha iyi imkânlara kavuşturulmaları, güzel şartlarda hayatlarını, mesleklerini en iyi şekilde yapmalarını sağlayacaktır. Kamuoyunu bilgilendirme, haber verme ve halk adına denetim yapma gibi son derece önemli bir görevi yürüten basın çalışanlarına, demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi açısından da önemli görevler düşmektedir. Bu önemli görevi yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilgilendirmek için verdiği mücadele takdire şayandır. Ancak sendikal örgütlenme oranının düşük olduğu, iş güvencesinin olmadığı ve alın terinin karşılığının alınamadığı sektörde öncelikli konu sendikal örgütlenme olmalıdır. 

Karaman Eğitim-Bir-Sen olarak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün, sendikal örgütlenmenin önünün açıldığı, sosyal ve ekonomik hakların teslim edildiği bir gün olmasını diliyoruz. 

Basın meslek ilkelerine bağlı hareket ederek, mesleki ve toplumsal hassasiyet içinde çalışmalarını sürdüren gazetecilerin gününü kutluyor, basın mensuplarının tekrar ‘bayram’ yapmasını sağlayacak düzenlemelerin bir an önce yapılmasını temenni ediyor, görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarına Allah’tan rahmet diliyoruz." Dedi.İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İl Müdürü Kuntoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
Yağmur, çamur demeden günün her saatinde çalışmalarını yürütürken daha iyiye ve güzele ulaşması için toplumun haber almasına olanak sağlayan gazeteci ve basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.
Basın ilkeleri doğrultusunda, ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri için özelde ise şehrimizin eğitim öğretim çalışmalarında her zaman desteklerini ortaya koymuş, sorumluluklarını yerine getirmiş gazeteci ve basın mensuplarına teşekkür ederim.
Şeffaflık ve ifade özgürlüğünün en önemli göstergelerinden biri, tarafsız ve özgür basının mevcudiyeti ile sağlanır. Günümüzde basının toplumsal işlevi son derece etkin ve aktif bir karakteristiğe bürünmüştür. Bireyin haber alma özgürlüğüne hizmet ederek günlük hayatın ayrılmaz bir parçası olan basın, doğrudan bireysel algılara tesir edebildiğinden, objektif, tutarlı ve kamu yararını gözeten bir hizmet anlayışıyla gerçekleştirilmesi de önem arz etmektedir.
Bu doğrultuda tüm basın mensuplarımızın, mesleklerini bütün zorluklarına rağmen sağlık ve mutluluk içerisinde icra edebilmelerini temenni eder, başarılar dilerim.


AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er 10 Ocak çalışan gazeteciler günü ile alakalı mesaj yayınladı.

Er, mesajında,toplumun haber alma ihtiyacını karşılamak için çalışan gazetecilerin, önemli ve kutsal bir görevi yerine getirdiğini ifade etti.
Halkın taleplerine öncülük eden gazetecilerin her anlamda kamuoyunun gözü kulağı olduğunu ifade ederek şunları kaydetti:
"Ülkemizin ve şehrimizin gelişimi, vatandaşların bilgilendirilip bilinçlendirilmesi, kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulmasında basınımızın çok önemli katkıları olmuştur ve olmaya da devam edecektir.Toplumun aydınlatılması, bilinçlendirilmesi, halkın talep ve beklentilerinin kamuoyuna iletilmesi,sosyal sorumluluk ve kentimizin tanıtılması gibi pek çok konuda önemli bir kamu görevi üstlenen yerel ve ulusal basınımızın, bundan sonra da aynı özveriyle görevini yerine getireceğine inancımız tamdır.
Tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, sağlık ve başarılar diliyorum." Bu haber 1053 defa okunmuştur.