Reklam
Reklam
Reklam
FETÖ Mağduru Müdürün Hukuk Mücadelesi
Reklam

FETÖ Mağduru Müdürün Hukuk Mücadelesi

Mersin'de 2010 polis alım sınavlarında Fethullahçı Terör Örgütü mensuplarının usulsüzlüklerini belirleyince komisyondan çekildiği için Hakkari'ye atanan Emniyet Müdürü Ali Doğan, 2 yıldır sürdürdüğü hukuk mücadelesini kazanıp eski görevine iade edildi.

10 Kasım 2016 - 08:49

Mersin'de 2010 polis alım sınavlarında Fethullahçı Terör Örgütü mensuplarının usulsüzlüklerini belirleyince komisyondan çekildiği için Hakkari'ye atanan Emniyet Müdürü Ali Doğan, 2 yıldır sürdürdüğü hukuk mücadelesini kazanıp eski görevine iade edildi.. Ancak FETÖ'cülerin haksız suçlamaları olduğunu öne sürdüğü iddialar nedeniyle şimdi de 16 ay rütbe tenzili cezası verilince, yeni bir hukuk mücadelesine başladı.

Mersin Emniyet Müdür yardımcılığı görevini yürüten Ali Doğan, 2010'da komisyon üyesi olduğu Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde yapılan polis alım sınavlarında komisyonda görev aldı.

Komisyona Liste Dayatması

İddiasına göre sınav devam ederken, komisyondan 3 kişi, kendilerine ulaştırılan listeyi komisyona dayatıp, sınavı kazanmalarının sağlanmasını istedi. Kendisinin de dahil olduğu komisyonu terk eden bazı üyeler, eleme gerekçelerinin kendi önlerine konulması durumunda komisyona devam edecekleri önerisi kabul görünce, görevlerine devam ederek, sınavda FETÖ mensuplarınca hazırlanan listeyi geçirmeden sınav yapılmasına olanak sağladı.

Sürgün Furyası Başladı

Müdür Doğan, iddiaya göre FETÖ mensubu müdürlerin sınavda usulsüzlüklerine karşı çıktığı için "sürgün" edilip Hakkâri'ye gönderilince, İdare Mahkemesi'ne açtığı davayı kazanarak Mersin'e yeniden döndü. Ancak eski görevi yerine Polis Meslek Eğitim Merkezi'ne öğretmen emniyet müdürü olarak atandı. 2015'te ise Bilecik Polis Meslek Lisesi'ne öğretmen müdür olarak atandı. Bu atamasının da hukuksuz olduğu iddiasıyla açtığı davayı kazanan Müdür Doğan, yaklaşık bir ay önce Mersin'e Müdür Yardımcısı olarak eski görevine atandı.

Ancak bu kez de "yanlış ve olumsuz bilgileri, ilgisiz ve yetkisiz kişilerle konuştuğu" gerekçesiyle idari soruşturma geçirdi, müfettişlerce 16 ay kıdem tenzili cezası verildi. Yüksek Disiplin Kurulu'nun bu konudaki kararını beklemeye başlayan Ali Doğan, müfettişlere verdiği savumada, son soruşturmadaki iddiaların geçmişte kendisinin FETÖ'cülere karşı mücadelesinden rahatsızlık duyanlarca ileri sürüldüğünü öne sürdü. Birçok örnek verip sosyal medya yazışmaları ile ilgili kanıt gösterdi. Ayrıca bu iddia sahiplerinin bir kısmının FETÖ soruşturmalarında tutuklandığını belirtti, "Başıma gelen bunca olaydan FETÖ mensuplarının intikam düşüncesi yer almaktadır" dedi.

 

FETÖ Mağduru Müdürün Hukuk Mücadelesi

Bu haber 1716 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..