• BIST 78.844
  • Altın 125,483
  • Dolar 3,0876
  • Euro 3,3575
  • Karaman 8 °C
  • Konya 9 °C
  • Ankara 4 °C
  • Antalya 17 °C
  • İçel 20 °C

Fetih ve Fatih'i Alçaltamazsınız!

Mehmet KARAGÖZ

İstanbul'un fethi konusu ve O'nu fetheden Fatih'in Türk İslam dünyasındaki yeri çok üstündür. Bu olayın müsliman Türklerin kalbinde gönlünde işgal ettiği nadide makamın üstünde sadece Peygamberimiz ve onun ashabına ayırdığı makam vardır. 

Bu üstünlüğü ve ona ayrılan makamı kıskanan hainler ve gâvurlar vardır. O makamı yontmaya çalışan birileri her asırda çıkmış ama bir toz bile yontamamışlardır.

Bu günlerde bu cüretkârlığı bu saldırıyı yaparak gönüllerdeki yerini küçültmeye çalışanlar, tekrar nüks etmiş, salyalarını akıtmışlardır.

Piyasada varım diyen ve duyma özürlü olmayanlar şu alçak saldırıları işitmiş olmalılar.

1- "Fatih Sultan Mehmet'in ihlâsını sorgulamalı, ahrette kendisini kurtaramaz."
2- "İstanbul'un trafiğinin içine ettiniz yine bugün, görgüsüzce kutluyorsunuz"
3- "Sofu değildi. Hatta dindar olduğu bile pek söylenemez. San Pietro kilisesine gidip, ayinlere katılırdı. Seremoni sevmezdi, kalabalıklarla karışmazdı, inanması zor olacak ama, seyyahların notlarından okuyoruz, kiliseye giderken yanında sadece iki koruma olurdu." Kiliseye gizlice gidip ayine katıldığını ima etmeye çalışıyor.

4- "Fatih Sultan Mehmed "Muhmamed'in dediklerine inanmıyorum" dedi. 
5- Fatih Sultan Mehmet’e bebek katili diyerek, “Bir sürü çocuğu annesinden babasından koparıp devşirme usulü yetiştireceksin, isimlerini unutturup Sokullu yapacaksın Rüstem yapacaksın bunların hesabını nasıl vereceksiniz onların işi çok zor.”
6- "Osmanlı bir devlet değil, sülaleydi. İktidar için kardeşin kardeşi öldürdüğü bir devletin kuruluşunu ve padişahlarını kabul etmiyorum. Düşsün artık yakamdan. Beni hiçbiri ilgilendirmiyor" 

Her fetih gününde ortalıkta özellikle dillendirilen bu ve benzeri galiz ve çirkin ifadeleri çoğaltmak mümkündür. Eski tüfek solun silahşörleri, ve Erdoğan düşmanlığı yüzünden içini sövme sözleri ile doldurmuş, kendini sağcı zanneden eblehler, saldırılarını artırarak sürdürüyorlar. Niçin, Erdoğan fetih günü kutluyor, bu sayede daha fazla seviliyor diye kıskançlık marazına tutulduklarındandır ha zahir.

Bütün salyalarının hedefinde Fatihin olmasının bir tek sebebi var. 
Bu kadar medh-u sena edilen 650 senedir sevgide saygıda eksiltme olmayan Fatihler Fatihi Sultan Mehmet Han'ı gönüllerdeki yüksek mevkiden, tepedeki yerinden aşağı indirmek. İtibarsızlaştırmaktır. 

Eee en tepedekini indirince geriye ne kalır? 
Ama sizi din düşmanları sizi, 
Sizi Türk düşmanları sizi, 
Sizi tarih ve kültür düşmanları sizi. 
Sizi; bu millet iyi tanır, sizi. 

Ağzınızdan ne pislik akıtırsanız akıtın. Kaleminizden hangi kızıl mürekkebi akıtırsanız akıtın. Onu ufaltamazsınız. Onu düşüremezsiniz. Onu alçaltamazsınız. 

Sadece kendi alçaklığınızı ispatlamış hatta çukurlaştırmış olursunuz.
Çatlayın, patlayın, kahrınızdan geberin. 

Bu yazı toplam 1784 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim