• BIST 78.333
  • Altın 126,968
  • Dolar 3,1161
  • Euro 3,4034
  • Karaman 17 °C
  • Konya 16 °C
  • Ankara 16 °C
  • Antalya 28 °C
  • İçel 27 °C

Ey Şehit Oğlu Şehit

Osman BURÇAK

Türkiye’nin son yıllarındaki büyüme hızı ve ekonomik olarak hızla bölgesinde yükselen bir değer haline gelmesi Avrupadaki haçlı zihniyetinin tekrar hortlamasına sebep oldu. Özellikle savunma sanayindeki gelişmeler Türkiye düşmanlarını harekete geçirdi. 

Türkiye’nin yükselişinin önüne geçmenin yolu Türkiye’yi koalisyonlara mahkum etmek olduğunu düşünen Türkiye düşmanları bu hedeflerini gerçekleştirmek için önce eli kanlı PKK terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP yi barajı aşırmak için elbirliği ile çalıştılar. Bunu yaparken içimizdeki gafilleri de kullandılar. HDP ‘yi allayıp, pullayıp masum bir örgütmüş gibi halkımıza sundular. Birçok TV kanalı seçim esnasında mitinglerini canlı olarak verdiler. Başarılı da oldular.

HDP, % 13 oy almanın vermiş olduğu küstahlıkla Türkiye’ye karşı tehditler savurmaya başladı. Yaklaşık 2 yıldır çözüm ve barış süreciyle verilen mücadelede tam umutlar yeşermeye başlamışken  bir kez daha tarih tekerrür etti. Düğmeye bir yerlerden basıldı. Polis ve askerlerimize kurulan kalleşçe tuzaklar ile şehit haberleri peş peşe gelmeye başladı. Hükümet yetkilileri  30 yıldır PKK’ ya karşı verilen mücadelede ölmek ve öldürmek ile bir yere varılamayacağını düşünmüş, Tarihte bir arada kardeşçe yaşadığımız kürt halkıyla ile kucaklaşmayı denemişti. Ama olmadı. Barış ve kardeşlik sürecine hep beraber inanmıştır. Hemen hemen kürt halkının mağduriyet olarak gördüğü her şey çözüme kavuşmuş iken kirli eller ve kandan beslenen vampirler buna fırsat vermediler.

PKK, PYD, DEHAŞ ve IŞİT adı altında aynı amaca hizmet eden bir çok terör örğütü birleşti ve hep birlikte harekete geçtiler. . Bu terör örğütleri ile mücadele artık eskisinden daha zor. Eskiden Terör örğütü dağda idi. Gerekirse inlerine girilerek mücadele edilmekte idi. Ama şimdi Terör örgütü şehirlerimizde. Belki kapı komşumuz, belki de komşu esnafımız. Nereden , ne zaman vuracaklarını kestirmek imkansız hale geldi. Düşmaen mert olsa gam yemeyiz, vuruşuruz, dövüşürüz.  Ama düşman kahpe olunca iş zorlaşıyor. Allah Polisimize, askerimize sabırlar versin. Dayanma güce ve basiret nasip etsin.

PKK terör örgütü ile mücadele etmek partiler üstü bir görevdir. Millet olarak kenetlenmeliyiz. Bu mücadelede yapılması gereken ne varsa, kanunsa kanun, yasaysa yasa en acımasızını çıkarmalı ve bir tanesi kalmayıncaya kadar mücadele edilmeli.  Şehit haberleri millet olarak hepimizin yüreğini dağlamakta. Acımız büyük ama başımız dik. Şehit olmak ve şehit yakını olmak herkese nasip olmayacak bir şereftir. Şehit olmak isteyip te olamayan nice insanları biliriz. Ne mutlu şehadet şerbetini içen kardeşlerimize, ne mutlu şehit yakınlarına….

Şehit, şehit olunca melekler sorar, Rabbinden bir isteğin var mı? Şehit cevap verir. Dirilip tekrar şehit olmayı, tekrar dirilip tekrar şehit olmayı ve bunun hep devam etmesini isterim der. İşte budur şehitlik. Bu duyduyu ancak yaşayanlar bilir, kelimelere dökmek imkansızdır.

Milli şairimiz M.A. Ersoy İstiklal marşının sözlerine Korkma diye başlıyor. Neden bilir misiniz? Hz. Peygamber Ebu Bekir efendimiz ile Sevr mağarasına sığındığında müşriklerin ayak seslerini duyunca, Ebu Bekir Rasulüllaha bir zarar vermelerinden endişe ederek korkudan adeta titremeye başlar. O zaman Allah Rasülü KORKMA! ey Ebu Bekir.  Allah bizimle beraberdir diyerek onu teselli eder. İşte M.Akif Ersoy da Çok zor durumda olan Türk askerine seslenirken KORKMA! diyor, Anadolu’nun herhangi bir köşesinde bir duman tüttüğü müddetçe bu vatan savunması devam edecektir. Allah bu millet ile beraberdir. Allah Kabe’yi  zalim Ebreheden Ebabil kuşları ile nasıl koruduysa, Hz. Peygamberine Melekler ile nasıp Bedirde yardım ettiyse, Çanakkale de yedi düele karşı şavaşan bu aziz millete nasıl yardım ettiyse yine Allah bu milletin ve ümmetin yanında olacaktır.

Buradan aziz milletimize bir kez daha KORKMA diye seslenmek isterim. Allah bu millet ile beraberdir. Çünkü bu millet geçmişte de bugünde ne zulmetti, ne de zulme rıza gösterdi. Dostu Allah olanın sırtı yere gelmez. Vatan uğruna ölen varsa vatandır. 

 Bastığın yerleri toprak diyerek geçme , diyen M.Akif bu vatanın her karışının şehit kanıyla sulandığını ne güzel ifade ediyor. Ülkemizin değişik yerlerinde huzur ve barış içinde yaşayan kardeşlerimiz bu huzur ve barışı sağlayan Asker ve Polislerimize minnet ve şükran borçlarını asla unutmamalı. Ateş sadece düştüğü yeri yakmamalı. Hepimizin yüreğini yakmalı. Duyduğumuz her şehit haberinde o şehidin kendi kardeşimiz ya da oğlumuz da olabileceğini düşünerek üzülmeli ve böyle bir acının bir daha yaşanmaması için Yüce Allaha gönülden dua etmeliyiz.  Dualarımız ve yakarışlarımızla seccadelerimiz ıslanmalı.

EY ŞEHİTOĞLU ŞEHİT, İSTEME BENDER MAKBER,

SANA AĞUCUNU AÇMIŞ DURUYOR HZ. PEYGAMBER.

Allah yar ve yardımcımız olsun. Selam ve dua ile……

Bu yazı toplam 3249 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim