Eskişehirli Şairler Atatürk’ü Şiirlerle ve Türkülerle...
Reklam

Eskişehirli Şairler Atatürk’ü Şiirlerle ve Türkülerle Andılar

Eskişehir Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği'ne (EŞYODER) üye şairler, dernek binasında toplanarak Atatürk ile ilgili şiirler okudular, türküler söylediler.

09 Kasım 2016 - 10:18 - Güncelleme: 09 Kasım 2016 - 10:20
Reklam

Eskişehir Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği'ne (EŞYODER) üye şairler, dernek binasında toplanarak Atatürk ile ilgili şiirler okudular, türküler söylediler.

Eskişehirli şairler ve ozanlar, Atatürk'ün vefatının 78'inci yılında farklı bir etkinliğe imza attı. Atatürk'ün sevdiği şiirleri dernek binasında okuyan şairlere, ozanlar da türkülerini seslendirerek eşlik etti. Düzenledikleri şiir ve türkü etkinliği ile ilgili açıklamada bulunan EŞYODER Başkanı Ertuğrul Şakar, "Şairlerimizin ve ozanlarımızın Atatürk'le ilgili düzenledikleri şiir ve türkü etkinliği, bizleri çok duygulandırdı. Atatürk Haftası kapsamında; Atatürk'ün devrim ve inkılapları gelecek nesillere aktarılarak, ülkemize bırakmış olduğu mirasları hatırlıyoruz. Bu hafta kapsamında 27 şairimiz, Atatürk ile ilgili şiirlerini okudular, ozanlarımız Durşen Mert (Aşık Nurşah), Arif Çayır, Tahsin Genç, Atatürk'ün sevdiği türkü ve şarkıları sazları eşliğinde söylediler. Yazarlarımız da, Atatürk'le ilgili hatıraları anlattılar. Şairlerimiz, yazarlarımız, ozanlarımız; Atatürk ile ilgili şiirleri, sevdiği türküleri, şarkıları, hatıraları Atatürk'e yad ettiler. Atatürk'ün ruhu şad olsun" dedi.

Eskişehirli Şairler Ve Ozanlar Atatürk’ü Şiirlerle Ve Türkülerle Andılar

Bu haber 1561 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..