Eskişehir Odunpazarı’na Rize’den Konuklar
Reklam

Eskişehir Odunpazarı’na Rize’den Konuklar

Rize'nin Fındıklı ilçesinde olan Cavit Köroğlu Lisesi öğrencileri,Odunpazarı Belediyesi tarafından Tarihi Kurşunlu Külliyesi'nde düzenlenen Odunpazarı Cam Festivali ve Odunpazarı Belediyesi Kreş Müdürlüğü'ne bağlı kreş ve gündüz bakımevini ziyaret etti.

26 Ekim 2016 - 16:38 - Güncelleme: 26 Ekim 2016 - 16:39

Rize'nin Fındıklı ilçesinde bulunan Şehit Cavit Köroğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, Odunpazarı Belediyesi tarafından Tarihi Kurşunlu Külliyesi'nde düzenlenen 4.Uluslararası Odunpazarı Cam Festivali ve Odunpazarı Belediyesi Kreş Müdürlüğü'ne bağlı Ihlamurkent Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi'ni ziyaret etti.

Türkiye Kardeşleri Yurtiçi Değişim Programı kapsamında Rize'den Eskişehir'e gelen 14-16 yaş gurubunda 10 öğrenci, 4. Uluslararası Odunpazarı Cam Festivali'nin gerçekleştiği Tarihi Kurşunlu Külliyesi'ni gezdi. Steven Ciezki'nin Sıcak Cam Atölyesi'nde düzenlediği Sıcak Cam Üfleme Çalıştayı'na katılan Şehit Cavit Köroğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, cam sanatının bu kadar zahmetli olduğunu bilmediklerini söyledi. Şehit Cavit Köroğlu Anadolu Lisesi öğrencileri daha sonra da Ihlamurkent'te bulunan Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi'ne gitti. Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi'ndeki çocuklarla yakından ilgilenen gençler, çocuklarla bir süre oyun oynadı. Çocuklara kitap okuyan gençler, bir süre daha Eskişehir'in konuğu olacak.

Odunpazarı’na Rize’den konuklar

Bu haber 1587 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..