Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
“ERMENEK REHABİLİTASYON MERKEZİ NE ZAMAN ESKİ İHTİŞAMINA...
Reklam

“ERMENEK REHABİLİTASYON MERKEZİ NE ZAMAN ESKİ İHTİŞAMINA KAVUŞACAK”

2005 yılında açılan Ermenek Rehabilitasyon Merkezi özellikle 2011 yılından itibaren büyüyerek gelişmiş ve birçok ilklere önderlik yapmıştı.

Reklam
29 Haziran 2020 - 14:38
Reklam

“ERMENEK REHABİLİTASYON MERKEZİ NE ZAMAN ESKİ İHTİŞAMINA KAVUŞACAK”

2005 yılında açılan Ermenek Rehabilitasyon Merkezi özellikle 2011 yılından itibaren büyüyerek gelişmiş ve birçok ilklere önderlik yapmıştı.

Daha önce medyada çıkan haberler ve edindiğimiz bilgilere göre 2011 yılında Türkiye’deki ilk umut evlerinin açılmasına vesile olmuşlar ve 2018 itibariyle 9 umut evi ve 8 yaşlı yaşam evinin açılmasına vesile olmuşlardı.

Türkiye’de ilk defa bir birim kurarak Engelli evde bakıma destek hizmet birimini kurarak engellilerin kendi evlerinde bakımları sağlandı.

Türkiye’de ilk “UMUT KAFE”’yi açarak engelliler işletme sahibi olmuşlar ve para kazanmaya başlamış ve engelliler için oluşturulan uygulama bahçesiyle engelliler üretici duruma gelmişti.

Özellikle Ermenekte’ki Kömür ocaklarının kapanmasıyla oluşturulan istihdam sayesinde birçok kişiye iş imkanı sundu.

Ermenek’te 180 kişiye iş imkanı sunan Ermenek Rehabilitasyon Merkezinde 2018 yılında bazı personellerin şikayetleriyle başlatılan soruşturma neticesinde bazı idareci ve personellerin kurumdan ayrılmasıyla sonuçlandı.

O günden bu yana yapılan soruşturmalarda birçok şikayetin asılsız olduğu anlaşıldığından bazı şikayetçi personellere disiplin soruşturması sonucu yevmiye kesim ve  yer değiştirme  cezası verilmiş ve Ermenek Ağır Ceza Mahkemesinde açılan dava devam ediyor.

Eski idarecilerin ayrılmasından sonra kurum sürekli şikayet, inceleme ve engellilere yapılan kötü muamelelerle anılmaya başlandı.

23  Ekim 2019’ da Kuruluş Müdürü kızının düğünü için kuruma davetiye dağıtmaya gittiği anlar yasak olmasına rağmen güvenlik odasından kamera kayıtları basına sızdırılarak haber yapılmış ve bu yüzden açılan soruşturmada kimin yaptığı tespit edilememiş ama güvenlik odasına izinsiz giren bir temizlik görevlisi ve  güvenlik zafiyetinden dolayı 2 ayrı güvenlik personeline ceza verilerek Karamanda başka kuruluşlarda çalışmaya başladıkları öğrenildi.

Son dönemlerde bazı duyumlara göre ceza alan kişi, bazı siyasilerin yanına giderek olayın nasıl gerçekleştiğini  anlattığı ve yardım istediği iddia edildi.

Bu söylentiye göre olay günü normalde yaşlı evinde çalışan bir kişi, kuruma gelmiş ve güvenlik odasında görüntüyü çekmek için dakikalarca durmuş ve görüntüyü çektiği iddia edildi.

Konu hakkında il müdürlüğü tarafından bu güne kadar bir işlem yapılıp yapılmadığı bilinmezken, Ermenek Rehabilitasyon Merkezindeki olayın adli makamlara intikal ettirildiği öğrenildi.

İlçedeki bu durum üzerine ilçe kamuoyu; Rehabilitasyon merkezinin eski ihtişamına kavuşması için tüm yetkilileri göreve davet ederken, bu kuruma yeni i bir müdür atanmasını, kurumdaki dedikodu ve şikayetleri bitirilmesini ve eğer varsa siyasilerin kurumdan ellerini çekmesini talep etti.

Yöre halkı; “Bacasız bir fabrika olan Rehabilitasyon merkezinin eski durumuna dönmesi hepimizin isteği olmalıdır.”diyerek tepkilerini dile getirdi.


Bu haber 5829 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..