Erasmusdays Avrupa Festivali
Reklam
Reklam
Reklam

Erasmusdays Avrupa Festivali

Erasmusdays Avrupa Festivali, Avrupa Birliği ülkeleriyle eş zamanlı yapılan etkinliklerle gerçekleştiriliyor.

Reklam
11 Ekim 2019 - 11:48

Erasmusdays Avrupa Festivali Başladı

 

Hanımefendi Zehra Meral ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın açılışını yaptığı Erasmusdays Avrupa Festivali, Temizel - Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan etkinlikle başladı.

Programının açış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman’ın son yıllarda milli eğitim müdürlüğü olarak yaptığı çalışmalarla proje alanında çok iyi bir ivme yakaladığının altını çizerek Erasmus, TÜBİTAK, MEVKA, KOP gibi ulusal ve yerel destekli projelerle ilimize nitelikli çalışmalar için imkân ve destekler sağlandığını ifade etti.  

İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Bu başarılarda okullarımızın proje ekiplerinin büyük payı var. Bu projeler bizim için çok önemli. Klasik çalışmalar dışında öğrencilerimizin ufkunu açacak, onlara heyecan getirecek projeler için yeni dönemde de il milli eğitim müdürlüğü olarak projelerimiz devam edecek. Okullarda da sizlerin yeni projeler için hazırlıklar yapmanızı istiyorum.” dedi. 

Konuşmasında, üstüne yenilerini ilave ederek projeler alanında özel bir gayret sarf edilmesi için hep birlikte sorumlulukların olduğunu vurgulayan İl Müdürü Çalışkan “Temel hedefimiz ve amacımız genç neslimizin bu çağın ve geleceğin ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma ulaşması için ufkunu ve vizyonunu açacak adımlar atmak. 21. yüzyılın yetkinlikleriyle eğitilmiş çocuklarımız için bizlerin rehberlik edecek, yol açacak etkinliklerde bulunması en büyük zorunluluğumuzdur. Bu doğrultuda Ar-Ge birimimizin proje ekibinin organize ettiği bu programın hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerimize de teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.
Ardından festivalin açılış kurdelesini kesen Çalışkan, okulların gerçekleştirdiği proje stantlarını gezerek çalışmalar hakkında proje sorumlularından bilgi aldı.

İlki 2017 yılında düzenlenen ve ülkemizde de 2018 yılı içerisinde 200’ü aşkın farklı çalışmayla kutlanan Erasmusdays Avrupa Festivali’nin üçüncüsü Avrupa ülkeleriyle eş zamanlı etkinliklerle 10-11-12 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştiriliyor.

Bu haber 614 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şorba Mangal Artık Temizişletmem.com'da
Şorba Mangal Artık Temizişletmem.com'da