Erasmus+ Programı

Erasmus+ Programı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması" projesi, üç farklı tarihte yürütülen Öğretmen Eğitimi ve Seminer Günleri çalışmasını tamamladı.

20 Eylül 2019 - 14:09

Erasmus+ Programı ile desteklenen proje kapsamında test hazırlama teknikleri, Türkçe dört temel dil becerisinin kazandırılması ile ilgili eğitimlerin ardından projenin son grup çalışması olarak okul yöneticilerine Doç. Dr. Ercenk Hamarat, Dr. İsmet Kesen ve Dr. Mustafa Altunel tarafından “Eğitime Dair Güncel Gelişmeler” konulu seminer gerçekleştirildi. 

İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt bir selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında İl Müdürü Kurt, yeni eğitim öğretim yılına eğitmen eğitimleriyle başladıklarını ifade ederek bu tür eğitimlerin yıl boyu devam edeceğini belirtti. Kurt, programa katılarak destekleri sebebiyle sunum yapacak misafirlere teşekkür etti. 

Ardından sözü alan SETA Eğitim ve Sosyal Politikalar Direktörlüğü Araştırmacısı Doç. Dr. Ercenk Hamarat, eğitime dair dünyada ve ülkemizdeki gelişmelerle ilgili bilgiler verdi.
Doç. Dr. Ercenk Hamarat, Dr. İsmet Kesen ve Dr. Mustafa Altunel; veri temelli yönetim, teknolojik gelişmeler odağında yapay zeka ve eğitime etkileri, eğitim yöntemleri, 21. yüzyıl eğitim becerileri, proje temelli eğitim, eğitim politikaları ve iletişim konularında okul yöneticilerine bilgiler aktarırken soru cevaplarla sohbet havasında sunumlarını gerçekleştirdiler. 
 

Bu haber 518 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ ERMENEK İLÇE BAŞKANLIĞI
AK PARTİ ERMENEK İLÇE BAŞKANLIĞI
Akkülah İnşaat şirket merkezi
Akkülah İnşaat şirket merkezi