Emekli Polis Memuru İle Emniyet Müdürü Aynı Miktarda Maaş...
Reklam

Emekli Polis Memuru İle Emniyet Müdürü Aynı Miktarda Maaş Alacak

Ek gösterge değişikliği, polis memuru ile emniyet müdürünün emekli maaş ve ikramiyesinin eşitlenmesini sağladı.

05 Şubat 2016 - 16:50

Emniyet personelinden bazılarının ek göstergelerinde değişiklik de yapan Kanun TBMM’de kabul edilerek Cumhurbaşkanının onayına sunuldu. Ek gösterge değişikliği, polis memuru ile emniyet müdürünün emekli maaş ve ikramiyesinin eşitlenmesini sağladı.

“Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”, emniyet müdürü unvanından daha alt unvanlarda görev yapan yükseköğrenim mezunu emniyet personelinin ek göstergelerini artırıyor.

Emniyet personelinden bazılarının ek göstergesinde artışı yapılırken, emniyet müdürü unvanını kazanmış olanların (birinci sınıf emniyet müdürleri hariç) ek göstergesinde herhangi bir değişiklik yapılmaması, yükseköğrenim mezunu polis memuru ile ikinci sınıf emniyet müdürü ek göstergesini eşit hale getirdi.

İkinci sınıf emniyet müdürü kadrosunda bulunanlar aylık seviyesi bakımından 1 inci dereceye ulaştığında 3000 ek göstergeden yararlanırken, yükseköğrenim mezunu polis memurlar ise aynı dereceye geldiğinde 2200 ek göstergeden yararlanıyordu. Yapılan değişiklik sonrası, ikinci sınıf emniyet müdürü ile yükseköğrenim mezunu polis memurunun 1 inci derecede ek göstergeleri 3000 oldu.

Ek göstergelerin eşitlenmesiyle; İkinci Sınıf Emniyet Müdürü ve polis memurunun (yüksek öğrenimli) aynı hizmet süresi ile emekli olmaları durumunda alacakları emekli aylığı ve emekli ikramiyesi miktarı da aynı olacak.

Emniyet personelinden bazılarının emekli aylık ve ikramiye miktarı (2016 yılı ilk altı ayında)

Unvan

Derece Kademe

Hizmet Yılı

Ek Gösterge

Emekli Aylığı

Emekli İkramiyesi

-İkinci Sınıf Emniyet Müdürü

-Üçüncü Sınıf Emniyet Müdürü

-Dördüncü Sınıf Emniyet Müdürü

-Emniyet Amiri

-Başkomiser

-Komiser

-Komiser Yardımcısı

-Polis Memuru

1/4

25 yıl

3000

1.990 TL

63.789 TL

Yükseköğrenim mezunu personele göre hesaplama yapılmıştır.

(memurunyeri)

Bu haber 2517 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..