Elazığ Harput Gazetesinden
Reklam

Elazığ Harput Gazetesinden

Okul Sporları Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Satranç Federasyonu ve ana sponsoru Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla düzenlenen..

20 Haziran 2019 - 10:18

Elazığ Harput Gazetesinden

Teşekkürler...

TEŞEKKÜRLER KARAMAN
Hakan KAMAÇ
Okul Sporları Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Satranç Federasyonu ve ana sponsoru Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla düzenlenen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği, 10-13 Haziran tarihleri arasında, Karaman Belediyesi Lütfi Elvan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Görevli olarak katıldığımız bu turnuvada Karaman'da sporda birlikteliğin yakalandığını gördüm, özellikle Satranç il temsilcisi ve aynı zamanda Türkiye Satranç Federasyonu il temsilcileri kurulu başkanı Mustafa Eroğlu'nun şehrin milletvekilinden, valisine, belediye başkanına kadar herkesi bu işe katması alkışlanacak bir eylemdi.

Türkiye’nin dört bir yanından Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde genel ve kızlar olmak üzere 100 takım ve 511 sporcunun katıldığı ev sahipliğini her an hissettiğimiz Karaman'da bu organizasyonda büyük katkıları olan Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'nın desteğini de unutmamak gerekir. Birinci tur öncesi Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı tarafından turnuvaya katılan her sporcuya hediye paketleri hazırlanması ve bu hediyenin içerisinde Türk büyüklerini anlatan dört kitabın bırakılması Türkçenin Başkenti Karaman olduğunu herkese hatırlatması takdire şayan bir durumdu. Karaman Belediyesi, şehrin her yerindeki billboardlarda şampiyonanın tanıtımından tutun da beş gün boyunca belediye otobüslerinin katılan sporculara ücretsiz olmasına kadar düşünülmüş müthiş bir organizasyona ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadı. Belediyelerin gönül değil, hizmet belediyeciliği yönünde çalışmaları yapmasını beş gün kaldığımız Karaman' da gördük.

Karaman Belediyesi Lütfi Elvan Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül töreniyle şampiyonlar ödüllerini alırken bir sporun şehre kattığı değerleri Karaman’da gördük.

Bu güzel organizasyona ev sahipliği yapan Karaman’a sonsuz teşekkür ederken Türkçenin başkenti olmasının yanı sıra Satrancında Başkenti olduğunu bizlere gösterdi.

Bu haber 1112 defa okunmuştur.