Ehliyete Çevrilmeyen Tüm Sertifikalar İptal Oluyor !
Reklam

Ehliyete Çevrilmeyen Tüm Sertifikalar İptal Oluyor !

Karaman Sürücü Kursları Derneği KARMTSKDER Başkanı Ufuk İşleker yeni yılla birlikte mevcut sürücü belgesi harçlarının zamlanması hakkında bir basın açıklamasında bulundu.

07 Aralık 2019 - 22:40

İşleker yaptığı açıklamada; “Teorik ve direksiyon uygulama sınavını başarı ile bitirmiş, halen sertifikasını İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğüne giderek sürücü belgesine dönüştürmemiş hemşehrilerimizin, 01.01.2020 tarihinde yürürlüğe girecek olan zamlı vergi harçlarından maddi anlamda zarar görmemeleri için, bir an önce kayıtlı oldukları sürücü kurslarından dosyalarını teslim alarak, sürücü belgelerine dönüştürmeleri olası maddi kayıplarını önleyecektir. Zira yeni gelen yılla birlikte mevcut sürücü belgesi vergi harçlarına ciddi anlamda zam miktarları şimdiden belirlendi, ve açıklandı” dedi.

 KARMTSKDER Başkanı Ufuk İşleker ayrıca “ Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 29 Mayıs 2013’te çıkardığı yönetmelikle ehliyet almaya hak kazananların sertifikalarını ehliyete dönüştürmeleri için 2 yıl süre tanındığını anımsattı. 2 yıl içerisinde kazanılmış, hak edilmiş sürücü belgesi sertifikaları ehliyete dönüştürülmediği takdirde bütün hakları kaybedilmiş oluyor. Değerli hemşerilerimizin bu konuda da zarar görmemeleri açısından, direksiyon uygulana sınavı kazanılma tarihinden itibaren  süreç üzerinden 2 yıl geçmeden , sürücü belgelerini çıkartmaları ve mağduriyet  yaşanılmamasını önemle hatırlatmak isterim. İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğünün her yıl sonunda yoğun talep nedeni ile yığılma yaşanacağı gerçeği de unutulmamalıdır.” dedi.

 

 

Kaynak: larende haber
Bu haber 4126 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..