Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
EĞLENCELİ ÇOCUK ATLETİZMİ
Reklam

EĞLENCELİ ÇOCUK ATLETİZMİ

Ermenek Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çocuk Atletizmi Festivalinin 1. Durağı Ermenek ilçesine bağlı Katranlı Köyü oldu.

Reklam
07 Haziran 2019 - 15:51

2. GELENEKSEL “EĞLENCELİ ÇOCUK ATLETİZMİ” KATRANLI’DA YAPILDI

Atletizm antrenörü Melihşah Katman nezaretinde Katranlı köyü ilkokulunda gerçekleştirilen 2. Geleneksel “EĞLENCELİ ÇOCUK ATLETİZMİ” etkinliklere 62 öğrenci katıldı. 
3-12 yaş arası çocuklara yönelik düzenlenen Çocuk Atletizm Festivalinde öğrenciler çocuk atletizmi oyunlarının yanı sıra; formula1 sürat koşusu, engelli bayrak yarışı, durarak uzun atlama yarışı ve bariyer üzerinden hedefe roket atma kategorilerinde hünerlerini sergiledi.
Öğrencilerin festival havasında geçen yarışlarda gösterdiği performans ve mücadele ise renkli görüntülere sahne oldu. Ermenek’te çocuklara atletizm sevgisini aşılamak istediklerini belirten atletizm antrenörü Katman da, “Yaklaşık 3 yıldır Ermenek’te görev yapmaktayım. İlçemizin süper çocukları ile gurur duyuyorum. İlçemizde çocuklarımıza atletizm sporunu tanıtmak ve sevdirmek adına yaptığımız çalışmalara katılımın günden güne artması doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Çocuklarımıza oyun yöntemiyle verdiğimiz çalışmalarda amacımız ise onların “madde ve teknoloji bağımlılığından uzak tutmak ve motorsal yeteneklerini kendi ölçülerinde geliştirmelerini sağlamaktır. Sporcularımızı sürekli rekabet ortamına hazırlayan etkinliklerden olabildiğince kaçınıyoruz. O tarz etkinlikler yerine oyun ihtiyaçlarını karşılayacak ve spor kültürünü almalarını sağlayan 196 Ülkede uygulanmakta olan “IAAF Çocuk Atletizmi” eğitimlerine öncelik veriyoruz.” 
Bu süreçte destek ve katkılarından dolayı Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Sayın Fatih Çintimar’A, IAAF Çocuk Atletizmi Türkiye Koordinatörü Sayın Necdet Ayaz’a, Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Açıkgöz’e, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ahmet Aydus’a, Okul Müdürü Mustafa Etçi’ye ve öğretmenlere teşekkür ederim. Dedi. Etkinlik çocuklara başarı belgesi verilerek hatıra resmi çektirilerek sona erdi.
 

Bu haber 1658 defa okunmuştur.