Reklam
Eğitimde Dijital Kuşak Gen Z Etkisi
Reklam
Reklam

Eğitimde Dijital Kuşak Gen Z Etkisi

Okul Yöneticilerine ve Rehberlik Öğretmenlerine ‘Eğitimde Dijital Kuşak Gen Z Etkisi’ Semineri Kıbrıs İlim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selman Arslanbaş okul yöneticilerine ve rehberlik öğretmenlerine Eğitimde Dijital Kuşak Gen Z Etkisi konulu seminer verdi.

Reklam
29 Mayıs 2019 - 16:17

Mütevelli Heyeti Başkanı Selman Arslanbaş’ın İl Milli Eğitim Müdür V. Nurettin Doğan’ı ziyaretin ardından gerçekleşen seminerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda okul yöneticilerine ve rehber öğretmenleriyle bir araya geldi. 
Doğum tarihlerine göre kuşakların sınıflandırılmasıyla ilgili bilgiler vererek seminerine başlayan Selman Arslanbaş, X, Y ve Z kuşaklarının genel özelliklerinden bahsederek kuşaklar arası karşılaştırmalarda bulundu. 
Z kuşağının genel alışkanlıklarının teknolojiyi ve sosyal ağlarla şekillendiğinin altını çizen Arslanbaş, bu durumun toplumsal hayatı birçok yönden etkilediğini söyledi. Eğitimde istenen başarıya ulaşılabilmesi için eğitim liderinin bu neslin beklentilerine göre kendilerini yetiştirip güncellemesi gereğini vurgulayan Mütevelli Heyeti Başkanı Selman Arslanbaş yeni nesil öğretmenin profili ile ilgili açıklamalarda bulundu. 
Karamanlı hemşehrileriyle eğitim içerikli bir programda buluşmanın kendisini mutlu ettiğini belirten Selman Arslanbaş günün anısına İl Milli Eğitim Müdür V. Nurettin Doğan’a plaket takdim ederken İl Milli Eğitim Müdür V. Nurettin Doğan ise Selman Arslanbaş’a hediye verdi.
Program, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi. 

Bu haber 489 defa okunmuştur.