Duygu Yüklü Buluşma
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Duygu Yüklü Buluşma

Karaman Devlet Hastanesinde yaşanan hoş bir tesadüf, sağlık çalışanları arasında güzel duygularla beraber şaşkınlık da beraberinde getirdi.

11 Nisan 2018 - 10:05 - Güncelleme: 11 Nisan 2018 - 10:12
Reklam

Hastane Palyatif Bakım Ünitesinde tedavi gören 91 yaşındaki A.Sert isimli hastanın bundan tam 72 yıl önce birlikte askerlik yaparak aynı koğuşta kaldığı 91 yaşındaki T.Tanış ile aynı odada tedavi görmesi büyük bir şaşkınlığa ve mutluluğa sebep oldu.

Aynı odada tedavi görmeye başlayan ve yıllar sonra bir araya gelen iki asker arkadaşın mutlulukları gözlerinden okunurken,  aralarındaki sıcak sohbet de gözlerden kaçmadı. İkili sohbetlerinde gerek askerlik yıllarına gerekse 72 yıl boyunca neler yaptıklarına dair uzun paylaşımlarda bulunarak anılarını tazelediler. 

Başhekimimiz Dr.Osman Açıkgöz “ Palyatif bakım; tıbbi tedavisi devam eden ve daha stabil seyreden, büyük oranda profesyonel takip gerektiren kimselere ve ailelerine destek ve bakım veren multidisipliner bir tıp anlayışıdır. Amacı gerek hastanın gerekse ailesinin fiziksel, ruhsal ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaktır” diyerek  “hastalarımızın aynı odada kalmaları psikososyal yönden onları olumlu etkilemiştir” açıklamasında bulundu.

A.Sert’in yakını olan oğlu Bilal Sert ”babam uzun yıllardır yatağa bağımlı onun arkadaşıyla iletişime geçmesi kendisini de bizi de çok mutlu etti. Burası bizim için hastane ortamı değil aile ortamı. Böyle bir bakım merkezinin Karaman da olmasından ve burada görevli sağlık çalışanlarının bizlere gösterdiği ilgiden çok memnunuz” dedi.
Reklam
Bu haber 2998 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KILIÇASLAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ
KILIÇASLAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ
KASTAMONU'DA ELİM KAZA
KASTAMONU'DA ELİM KAZA