Reklam
Reklam
Reklam
DOĞU GUTA VE AFRİN’E ACİL YARDIM TIRI
Reklam
Reklam

DOĞU GUTA VE AFRİN'E ACİL YARDIM TIRI

Doğu Guta ve Afrinli mazlumlara yönelik başlatılan yardım kampanyasına Karaman halkı da büyük destek gösterdi.

15 Mayıs 2018 - 15:27

KARAMAN’DAN YARDIMLAR RAHMET İÇİN YOLA ÇITI

KARAMAN’DAN DOĞU GUTA’YA ACİL YARDIM TIRI

Doğu Guta ve Afrinli mazlumlara yönelik başlatılan yardım kampanyasına Karaman halkı da büyük destek gösterdi.

Karaman’da Sivil Toplum Platformu, Suriye’de Doğu Guta ve Afrin’e içerisinde gıda ve benzeri ürünlerden oluşan yardım malzemesi 3 Yardım Tırını dualar eşliğinde uğurladı.

"Merhamet Aylarında Rahmet Ol" sloganıyla düzenlenen un ve acil yardım kampanyasında toplanan yardımlar, bugün öğle namazının ardından dualar eşliğinde 15 Temmuz Aktekke Meydanından dualar eşliğinde yola çıktı.

İHH Karaman Şubesi tarafından organize edilen ve STK Platformu işbirliği ile de destek gören yardım tırları uğurlama programına Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman İl Müftüsü Lütfi Ketenci, İHH Karaman Şubesi yetkilileri, Memur Sen Karaman İl Temsilcisi Yunus Özdemir, Yunus Emre Kültür Vakfı Genel Müdürü Mehmet Emin Uyan, ÖNDER Der Karaman Şube Başkanı Mehmet Sarı,  siyasi parti temsilcileri, Milletvekili aday adayları, çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

DUALARLA UĞURLANDI

Zeytin Dalı Operasyonuyla özgürleştirilen Afrin ve Doğu Guta’dan tahliyelerin ardından çadır kentlere yerleştirilen ihtiyaç sahiplerine yönelik Karaman Sivil Toplum Kuruluşları birlikteliği ile düzenlenen yardım kampanyasında toplanan 2 tır un ve 1 tır bebe bisküvi, süt, kek, makarna, pirinç, şeker ve bakliyat çeşitlerinden oluşan gıda malzemeleri, yapılan dualar eşliğinde yola çıktı

Ayrıca 14 Mayıs 1948’de Filistin’i işgale başlayan terörist İsrail’in, işgalin 70. yılında destekçisi ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasıyla başlayan olaylarda şehit edilen Filistinliler ve yaralananlar için dua edildi. Kudüs’ün ümmet birliğiyle özgürleşeceği vurgulanarak zalimlere karşı lanetlerle haykırışlar Karaman’dan da yükseldi.

Okunan Kuran’ı Kerim tilaveti, yapılan konuşmalar ve duaların ardından "64, 65 ve 66. yardım tırları rahmet için yola çıktı. 


Bu haber 800 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TRAFİK KAZASI
TRAFİK KAZASI
KARNE DAĞITIM TÖRENİ..
KARNE DAĞITIM TÖRENİ..