Dirilişin Öncüsü İmam Hatip Nesli
Reklam

Dirilişin Öncüsü İmam Hatip Nesli

İlim Yayma Cemiyeti Karaman Şubesi, Karaman İmam Hatip Okulları Platformu ve KMÜ İlim ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu'nun organize ettiği, “Salâ’dan Salât’a konferansları ve Dirilişin Öncüsü İmam Hatip Nesli Okul Buluşmaları 28-29 Mart Tarihinde Namaz Gönüllüleri Platformu kurucularından Abdullah YILDIZ hoca ile gerçekleşti.

30 Mart 2017 - 16:32 - Güncelleme: 30 Mart 2017 - 16:42
Reklam

19 Ağustos 2006 tarihinde başlattığı “Namazla Diriliş" seferberliğinin “İkinci On Yıl” etabını, 15 Temmuz 2016 şahlanışından da alınan heyecan ve ruhla, “Salâ’dan Salât’a” üst başlığı ile yeni bir boyuta taşıyan Abdullah YILDIZ hoca Karaman’da iki günde toplam 10 program gerçekleştirdi.

Abdullah Yıldız’ın programlarında namazın önemine vurgu yaptı: “Müslüman, vaktin farkında olan insandır. Namaz da vakitli bir ibadettir. Kişinin ruhen, manen, kalben acıkma halidir. Vakti kuşanmanın en iyi yolu namazdan geçiyor. Namaz dışında kalan hac, zekât, oruç gibi ibadetler senede bir defa insanların şartları ve durumu müsait olduğu zaman gerçekleştiriliyor. Fakat namaz her gün, günde beş defa kılınıyor.” şeklinde konuştu.

Yıldız, sözlerine şöyle devam etti: “Hayat iki namaz arasında geçen zamandır. Hayatımız namaza endeksli olmalıdır. Dünya, insanı çok çabuk kuşatıyor ve kirletiyor. Namaz ise insanı günde beş vakit kötülüklerden alıkoyuyor. Nefis ve şeytanla günde beş defa savaş veriyoruz. Namaz özgürlüktür. Sela da özgürlüğe çağırmaktır. Ezan ise namazın manifestosudur. Namaz müslümanın kurtuluşu, felahı ve aynı zamanda huzurudur.”

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 1681 defa okunmuştur.