Reklam
Reklam
Reklam
Destekleme ve Yetiştirme Kurslarından Türkiye Derecesi
Reklam

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarından Türkiye Derecesi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan kurslarla sınavlara hazırlanarak Türkiye derecesi elde eden öğrenciler Özenç Uğur, Yeşim Erdeğer, Karaman Valisi Sayın Süleyman Tapsız’ı ve İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nu ziyaret ettiler.

29 Ağustos 2016 - 18:06 - Güncelleme: 29 Ağustos 2016 - 18:08

Yüzlerce öğrencinin başarı hikayelerinin yazıldığı Lisans Yerleştirme Sınavında bir başarı hikayesi de Karaman’da yazıldı. Herhangi bir özel kurumdan destek almaksızın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) hazırlanan Lütfi Elvan TOBB Fen Lisesi öğrencisi Özenç Uğur MF4 puan türünde Türkiye 53.sü; Karaman Anadolu Lisesi öğrencisi Yeşim Erdeğer TM3 puan türünde Türkiye 573.sü ve TOKİ Anadolu Lisesi öğrencisi Burak Parlak ise Yabancı Dil Sınavı’nda Türkiye 775.si  olarak büyük bir başarıya imza attılar.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Lütfi Elvan TOBB Fen Lisesi öğrencisi Özenç Uğur, Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliğine tam burslu olarak kazanırken Karaman Anadolu Lisesi öğrencisi Yeşim Erdeğer Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümüne yerleşti. TOKİ Anadolu Lisesi öğrencisi Burak Parlak ise Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünü kazandı.

“Öğrencilerimizin başarıları göğsümüzü kabarttı”

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ve okul müdürleri ile birlikte gerçekleşen ziyarette öğrenciler, Karaman Valisi Sayın Süleyman Tapsız ile sevinçlerini paylaştı. Öğrencileri tebrik ederek konuşmasına başlayan Vali Süleyman Tapsız, “Lisans Yerleştirme Sınavında öğrencilerimizin elde etmiş olduğu başarılar göğsümüzü kabarttı. Öğrencilerimizin hiçbir özel kurumdan destek almaksızın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarıyla sınava hazırlanarak bu dereceyi elde etmesi bizler için ayrı bir mutluluk kaynağı olmuştur.” dedi.

“Başarının anahtar kelimesi disiplinli çalışmaktır”

Başarıyı yakalamak için temel unsurun disiplinli çalışmak olduğunu belirten İl Müdürü Asım Sultanoğlu, “Başarının anahtar kelimesi disiplinli çalışmaktır. Bunun en yakın örneği ise öğrencilerimizdir. Öğrencilerimizin, okul idarecilerimizin ve öğretmenlerimizin gayreti ve çabası olmasaydı bu başarıya ulaşılamazdı. Özellikle şunu belirtmek isterim ki Bakanlığımızın imkanları çerçevesinde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında hazırlanarak elde edilen Türkiye derecesi, dershaneler olmadan başarı olmaz anlayışının yersiz olduğunu göstermesi bakımından önemli bir hadisedir. Kurslarımızın henüz ilk yıllarındaki öğrenci başarıları örnek teşkil edecek, günden güne daha büyük başarılara kapı aralayacaktır.” diye konuştu.

“Başarıyı yakalamak için çok kitap okumalıyız”

Öğrencilere kendi yaşamından da örnekler veren İl Milli Eğitim Müdürü Sultanoğlu, kendisinin imkansızlar içinde okuyarak bugünlere geldiğini dile getirdi. Sultanoğlu, “Ben de sizin gibi dershaneye gitmedim. İlkokuldan sonra kitaplarla daha çok haşır neşir olmaya başladım. Özellikle tarih kitaplarını okumayı çok severdim. Dönüp arkama baktığım zaman üniversite sınavına girdiğimde soruları çözmemde okuduğum kitapların çok faydasını gördüm. Bu itibarla öğrencilerimize okumanın ne kadar önemli olduğunu vurgulamalıyız.” diyerek konuşmasına devam etti.

 

Öğrencilerin başarılarında emeği olan ailelerine, öğretmenlerine ve idarecilerine teşekkür eden Sultanoğlu, “Öğrencilerimizden beklentimiz, bundan sonraki hayatlarında gerek ülkemiz için gerekse de insanlık adına daha hayırlı ve daha güzel işlerin altında imzalarının bulunmaları. Öğrencilerimize emek verip bugünlere getiren ve bu güzel başarılarında katkısı olan ailelerini, öğretmenlerini ve yöneticilerini tebrik ediyorum. En büyük tebrik de öğrencilerimize. Onların azmi ve kararlılığı olmasaydı bu başarı elde edilemezdi.” diyerek sözlerini tamamladı.

“Başarının sırrı planlı çalışmak ve çok kitap okumak”

Türkiye derecesi elde eden öğrenciler Özenç Uğur ve Yeşim Erdeğer, tarif edilemez bir mutluluk yaşadıklarını ifade ettiler. Başarısını planlı çalışmaya ve çok kitap okumaya bağlayan Özenç, hiçbir özel kurumdan destek almaksızın Bakanlığın sunduğu imkânlardan en üst düzeyde yararlandığını belirtti. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Yeşim Erdeğer ise, “Sınava, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında hazırlandım. Sınava hazırlanırken en büyük destekçilerim ailem ve öğretmelerim oldu. Arkadaşlarım sınavda başarılı olmak istiyorlarsa öncelikli olarak planlı çalışmalı ve en önemlisi de çok kitap okumalı. Hayal ettiğim üniversiteye yerleştiğim için çok mutluyum. Bu süreçte bana yardımcı olan başta aileme, öğretmenlerime ve tüm yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Karaman Valisi Süleyman Tapsız ve İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’ndan hediyeler alan öğrencilerin ziyareti günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.

Bu haber 2538 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..