Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Çumra Ziraat Odası’ndan Dolarını Bozdur Kampanyasına Destek
Reklam

Çumra Ziraat Odası’ndan Dolarını Bozdur Kampanyasına Destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına dönüştürsün, gelsin parasını TL'ye dönüştürsün.Çağrısına Çumra Ziraat Odası'ndan da destek geldi.

Reklam
09 Aralık 2016 - 14:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına dönüştürsün, gelsin parasını TL'ye dönüştürsün. Türk Lirası, altın değer kazansın" çağrısına Çumra Ziraat Odası'ndan da destek geldi.

Çumra Ziraat Odası Başkanı Süleyman Akbaş ve yönetim kurulu üyeleri Konya Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Ziraat Odası Başkanı Süleyman Akbaş, oda olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek olduklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın, dolardan Türk Lirası'na dönüş kampanyası açıklamasından sonra Çumra Ziraat Odası yönetimi olarak elimizde olan ufak tefek dolarlarımızı bozdurduk. Yönetim kurulunda olan arkadaşlarımız elinde olan dolarları Türk Lirası'na katkıda bulunmak amacıyla bozdurdu" dedi. Başkan Akbaş ve beraberindekiler bozdurdukları dolarların makbuzlarını da basın mensuplarına gösterdi.

Çumra çiftçisinin sıkıntılarına da değinen Başkan Akbaş, hükümetten destek isteyerek, "Çiftçimiz dövizle biçer döver, traktör almış. 100 bin lira olan çiftçimizin borcu bugün 200 bin liraya çıktı. Bu çiftçimizin borçlarını TL bazında ödemesi için hükümetten, Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan yardım istiyoruz" dedi. Başkan Akbaş, çiftçinin sulamayla ilgili sıkıntıları ve taleplerini de dile getirerek, sorunlarının çözümü için yardım beklerini ifade etti.

Çumra Ziraat Odası’ndan Dolarını Bozdur Kampanyasına Destek

Bu haber 1979 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..