Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Cumhuriyet Nihat Arslan İlkokulundan Afrin’e Mektup Var
Reklam
Reklam

Cumhuriyet Nihat Arslan İlkokulundan Afrin'e Mektup Var

Cumhuriyet Nihat Arslan İlkokulu Öğretmen ve Öğrencilerinden Duyarlı Davranış.

08 Şubat 2018 - 16:35 - Güncelleme: 08 Şubat 2018 - 16:53

Cumhuriyet Nihat Arslan İlkokul öğrencileri Zeytin dalı harekatına manevi destek vererek Türk Milletinin yediden yetmişe Mehmetçiğin yanında olduğunu bir daha göstermiş oldu.

Öğrenciler Askerlerimize umut,dua,heyecan dolu düşüncelerini kaleme alarak mektup yazıp resim yaptılar. Yaptıkları resim ,yazdıkları mektupları Öğretmenleri gözetiminde postaneye Afrinde ki Mehmetçiklere ulaşması için verdiler.

Öğrencilerin Milli Şuur heyecanı görülmeye değerdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, 20 Ocak tarihinde Suriye'nin kuzeybatısında bulunan Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nın başlatmıştı.

ZEYTİN DALI HAREKATI’NIN AMACI

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada Zeytin Dalı Harekatı’nın amacı, Türkiye’nin sınırlarında ve bu bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanması olarak tanımlandı. Operasyon kapsamında “Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak” da amaçlar arasında sıralandı.

NEDEN HAREKATA ZEYTİN DALI ADI VERİLDİ?

Afrin, Suriye’nin kuzey batısında olan kent. Kentin nüfusu 50.000’in üzerindedir. Zeytin ağacı Afrin’in sembolüdür ve zeytin için önemli bir üretim merkezidir. Zeytinyağı ve tekstil ve Halep sabunu kentin yerel sanayilerinden bazılarıdır.

Kaynak: Karaman Haber
Bu haber 2000 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İL ÖZEL İDARESİ ÇALIŞMALARI
İL ÖZEL İDARESİ ÇALIŞMALARI
MHP SEÇİM 2019
MHP SEÇİM 2019