Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanı Öğrencilerle...
Reklam

Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanı Öğrencilerle Buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız” sloganıyla yola çıkan Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanı Astarcı Karaman'da öğrenim gören öğrencilerle bir araya gelerek 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin konferanslar düzenledi.

14 Ekim 2016 - 09:49 - Güncelleme: 14 Ekim 2016 - 17:46
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız” sloganıyla yola çıkan Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanı İlker Astarcı İlimizde öğrenim gören lise öğrencileriyle bir araya gelerek 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin konferanslar düzenledi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

İlk olarak 15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrencilere darbe girişimi konusunda bilgiler veren İlker Astarcı, öğleden sonra ise Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonunda öğrencilerle buluştu.

Programın açış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, 15 Temmuz gecesinin tarihi bir dönüm noktası olduğunu belirterek zor bir sürecin geride bırakıldığını ifade etti. Gençlerin; insanın en kıymetli varlığı canından vazgeçerek tankların önüne yatan bir milletin ferdi olduğu için çok şanslı olduğunu vurgulayan Sultanoğlu, duruşu ve mücadelesi sebebiyle milletimize bir kez daha şükranlarını belirtti.

Ardından konuşan Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanı İlker Astarcı öğrencilere, 15 Temmuz girişiminin nedenlerini, darbe girişimi gecesi yaşananları ve şehit ailelerinin hatıralarına ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.

İlker Astarcı, dünyanın en büyük havalimanının yapımı, hızlı tren projeleri, Marmaray, köprüler gibi büyük projeler ve savunma sanayi alanında yapılan çalışmalarla dışa bağımlılığın %80’lerden % 40’lara düşürülmesi gibi gelişmelerin, bu girişime neden olduğundan bahsetti.

15 Temmuz darbe girişimi sürecinin Çanakkale Zaferine benzerliğinin altını çizen İlker Astarcı, bu gece yaşananların tarihte ilk kez olacak örnekliklere sahne olduğunu ifade etti. Astarcı ayrıca TBMM’nin bombalanması ve düşmanın ülke içinden çıkarak kendi milletine tankı, tüfeği çevirmiş olması yönüyle farklılıklar arz ettiğini de dile getirdi. 

Darbe gecesi yaşananları kendi hatıraları ile birlikte anlatan Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanı İlker Astarcı, o gece hayatlarını kaybederek şehit olan kişilerin hayatlarından anekdotlar aktararak o insanların sıradan hayatlar yaşamadıklarını dile getirdi. Astarcı, son yıllarda yaşanan gelişmelerle ülke insanının özgüven ve cesaretinin daha da kuvvetlendiğini söyledi.

Konferans öğrencilerin sorularına verilen cevaplarla son buldu.

Bu haber 1598 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..